یادگیری سریع واژگان پر کاربرد زبان عربی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب یادگیری سریع واژگان پر کاربرد زبان عربی و نحوه انجام این کار را بررسی می کند. این مطلب می تواند بسیار برایتان کاربردی باشد.

یادگیری سریع واژگان پر کاربرد زبان عربی
یادگیری سریع واژگان پر کاربرد زبان عربی

به یادگیری سریع واژگان پر کاربرد زبان عربی توجه کنید:

همه‌ی زبان‌هایی که در سرتاسر دنیا تکلم می شوند «لغاتی بنیادین» دارند، که بیشترین استفاده را در مکالمات روزمره دارند. برای بالا بردن سطح عربی‌تان و یادگیری موفق این زبان، شدیداً توصیه می‌کنم که آن‌ها را حفظ کنید.

برای زبان عربی به راحتی می‌توانید فهرستی با مثلاً ۵۰۰ کلمه پیدا کنید. به بیان دیگر این‌ها ۵۰۰ تا از پر مصرف‌ترین لغات زبان عربی هستند. این فهرست بنابراین ابزاری ایده‌آل برای یادگیری سریع عربی است. این شیوه‌ی به خاطر سپاری فهرست‌های پر بسامد در مورد اصل پارِتو صدق می‌کند که اعلام می‌دارد ۸۰ درصد آثار نشأت گرفته از ۲۰ درصد علل هستند.

وقتی به فهرست پرتکرار ۵۰۰تایی دست یافتید، می‌توانید آن را ظرف یک ماه حفظ کنید. فقط کافی است روزی ۱۵ کلمه حفظ کنید.

چگونه واژگان عربی را به خاطر بسپارید

برای حفظ کردن ۱۰ تا ۱۵ لغت در روز، واجب است که سیستم تکرار فاصله‌دار را اجرا کنید. این سیستم به زبان‌آموزان اجازه می‌دهد که لغات، مفاهیم و اطلاعات را با افزایش فاصله ی زمانی بین هر بار مرور کردن، به حافظه ی بلند مدتشان بسپارند. برای این کار باید برنامه بریزید که طبق انحنای فراموشی چه چیزی یاد خواهید گرفت و این به شما اجازه می‌‌دهد لغاتی که در فهرست پربسامد خود پیش از فراموشی‌شان به خاطر سپردید را مرور کنید. به این ترتیب بر سر مرور لغاتی که اصلاً فراموش نخواهید کرد، وقتی تلف نمی‌کنید و مرور لغات به پس فراموشی کامل آنها منتقل نمی‌ شود.

لطفاً در نظر داشته باشید که: بیش از یک فهرست پربسامد وجود دارد، برخی بر اساس موضوعشان دسته بندی شده‌اند. مثال‌های زیادی از چنین فهرست‌هایی وجود دارد. کاری که می توانید انجام دهید این است که لغات کاربردی در عبارات پایه‌ای را حفظ کنید، سپس لغات مورد نیاز برای ملاقات با مردم، پس از آن لغاتی که برای آدرس پرسیدن مورد نیاز است و به همین ترتیب ادامه دهید. وقتی فهرست لغاتی را که می‌خواهید حفظ کنید، انتخاب کردید، یادگیری سریع عربی به خاطر سیستم یادگیری فاصله‌دار ممکن خواهد بود.