روان صحبت کردن در زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس های آموزش زبان اسپانیایی در ایران می باشد. روان صحبت کردن در زبان اسپانیایی می تواند به چه صورت انجام می گیرد. نظرات یک کارشناس آموزش زبان اسپانیایی در این زمینه را در زیر می خوانیم.

روان صحبت کردن در زبان اسپانیایی
روان صحبت کردن در زبان اسپانیایی

اما روان صحبت کردن در زبان اسپانیایی چگونه انجام می باشد

احتمالاً این حس را می‌شناسید. مدت قابل ملاحظه‌ای است که اسپانیایی می‌آموزید و با اصول پایه‌ای آشنا شده‌اید- هیچ شکی در آن نیست. تمام زمان افعال را خوانده‌اید، مخزن خوبی از واژگان دارید و احتمالاً از پیشرفت لهجه‌ی اسپانیایی خود کاملاً راضی هستید. سپس یک بعد از ظهر را با دوست اسپانیایی‌زبان خود می‌گذرانید و تلاش می‌کنید با وی قدری اسپانیایی صحبت کنید. می‌توانید هر آن‌چه را که می‌گویند متوجه شوید اما پاسخ‌هایتان احساس رنج داردند و می‌توانید حتی پیش از شروع به صحبت، اشتباهاتی را که مرتکب می‌شوید، بشنوید!

احساسی مأیوس کننده است و وقتی به زمینی مسطح در آموزش زبان خود می‌رسید، این احساس به شما دست می‌دهد. بر اصول اولیه کاملاً مسلط هستید اما همچنان به روان صحبت کردن پَرش نکرده‌اید. من هم در این حال بوده‌ام و می‌دانم که تا چه حد رنجش آور می‌تواند باشد که احساس کنید همه سوار لامبورگینی می‌شوند در صورتی که شما در یک خودروی بیتل قدیمی تقلا می‌کنید. خبر خوب اینست که حالا وقت تغییر دادن شیوه‌ای است که اسپانیایی یاد می‌گرفته‌اید و این پله‌ها را برای ورود به روان صحبت کردن اسپانیایی طی کنید.

منظورم از روان صحبت کردن چیست

می‌توانیم کل روز را صرف بحث درباره‌ی معانی روان صحبت کردن بکنیم اما برای من (و اهداف این مقاله)، روان صحبت کردن مرتبط با تسهیل کاربرد زبان است. شما با اظهار آن‌چه در هر شرایطی نیاز دارید راحت هستید و احساس جا ماندن در پشت مکالمات را نمی‌کنید. احساس رضایت‌بخشی است وقتی پا به پای گویشوران بومی پیش می‌آیید و خودِ واقعی‌تان را بروز می‌دهید. پس چگونه می‌توانیم به این حالت برسیم؟

اگر مشغول جزئیات ریز زبان بوده‌اید، حالا زمان آنست که یک قدم عقب بیایید. نیاز دارید که ذهنیت خود را به چشم‌اندازی کل‌نگر تغییر دهید همانطور که (به‌طور مثال) به جای نگرانی بیش از حد برای وجه شرطی،  نیاز به توانایی در گیرایی خوب برای تمام بخش‌های زبان اسپانیایی دارید.