چگونه اسپانیایی یاد بگیریم: راهنمای مبتدیان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که می خواهند زبان اسپانیایی را یاد بگیرند چگونه اسپانیایی یاد بگیریم: راهنمای مبتدیان را بیان می کند.

چگونه اسپانیایی یاد بگیریم: راهنمای مبتدیان
چگونه اسپانیایی یاد بگیریم: راهنمای مبتدیان

پس چگونه اسپانیایی یاد بگیریم: راهنمای مبتدیان را بخوانیم

مایل هستیم اولین نفرهایی باشیم که به شما برای تصمیم‌تان در یادگیری زبان اسپانیایی تبریک می‌گوییم. همین حالا بزرگترین قدم را برداشته‌اید و اگر به سراغ یادگیری اسپانیایی با روشی درست بروید، از سفری پر حاصل به سوی روان صحبت کردن لذت خواهید برد. دنیای خود را گسترش خواهید داد، قادر خواهید بود با ۴۰۶ میلیون نفر آدم جدید در سرتاسر دنیا ارتباط برقرار کنید و با فرهنگ‌هایی کاملاً جدید مرتبط شوید. ما راهنماهای بعدی برای هرآنچه که برای آغاز این زبان زیبا نیاز دارید یک چاشنی می‌دهیم. آماده هستید؟ اما پیش از شروع یکسری سؤال هست که از خودتان بپرسید:

چه چیزی را می‌خواهید کسب کنید؟ چگونه از اسپانیایی استفاده خواهید کرد؟

اگر نمی‌دانید که چرا می‌خواهید اسپانیایی را بیاموزید یا چگونه از آن استفاده کنید، هیچ هدفی نخواهید داشت و هیچ راهی نخواهید داشت که ببینید آیا موفق بوده‌اید یا خیر؟ ارزنده است که پیش از شروع به خواندن اسپانیایی به این فکر کنید، چرا که پاسخ به این سؤالات اساس انگیزه‌ی شما را همزمان که یاد می‌گیرید تشکیل می‌دهد. و همانطور که می‌بینید، انگیزه و ثبات قدم دو مورد از مهمترین عناصر برای یادگیری موفق یک زبان است. به این فکر کنید که چرا می‌خواهید از اسپانیایی استفاده کنید و در چه شرایطی خود را به استفاده از آن مجسم می‌کنید.

چقدر زمان دارید؟ چه زمان برای یادگیری اسپانیایی وقت اختصاص خواهد داد؟

فهمیدن اینکه چقدر زمان دارید به شما کمک خواهد کرد تا اهداف واقع‌گرایانه تنظیم کنید. اگر در هفته یک ساعت وقت دارید پس نتایج مشابه فردی را که برای اسپانیایی در هر روز یکساعت وقت می‌گذارد، کسب نخواهید کرد. راه‌های خوب و راه‌های بدی برای برای یادگیری اسپانیایی وجود دارند اما برخورداری از تصوری اولیه در ذهن و متعهد ماندن به آن یک قدم اول و مهم است. هرچه بیشتر زمان وقف کنید، اما بهتر است نسبت به اجتناب از یأس در صورتی که پیشرفتی حاصل نمی‌کنید واقع‌گرا باشید.