زبان های خارجی مورد تقاضا در چین

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان های خارجی مورد تقاضا در چین اشاره می کند که برای کسانی که قصد ادامه تحصیل و یا کار در چین را دارند می تواند بسیار مفید باشد.

زبان های خارجی مورد تقاضا در چین
زبان های خارجی مورد تقاضا در چین

لیستی از زبان های خارجی مورد تقاضا در چین

۱- انگلیسی

البته که انگلیسی است! یادگیری انگلیسی در ارتباط کامل با هر مدرسه‌ای است که کلاس‌های زبان انگلیسی از دوشنبه تا جمعه باز می‌کند و مراکز آموزش انگلیسی در تمام شهرهای بزرگ که برای زبان‌آموزان در همه‌ی استانداردها از مبتدی تا سطوح پیشرفته، موجود است. سرمایه‌گذاری برای یادگیری زبان انگلیسی، بخش بزرگی از هزینه‌های تحصیلی برای بسیاری از خانواده‌هاست و حتی با این وجود بسیار از افراد همچنان در تقلا برای تلاش و صحبت به انگلیسی روان هستند.

۲- ژاپنی و کره‌ای

دلایل زیادی وجود دارد که چرا زبان‌های ژاپنی و کره‌ای توسط مردم چین یاد گرفته می‌شوند. دلیل اصلی اینست که زبان‌های ژاپنی و کره‌ای به عنوان زبان‌هایی سودمند در تجارت به حساب می‌آیند، مخصوصاً چون در حال حاضر بسیاری از مؤسسات تجاری ژاپنی و کره‌ای، بازار چینی را در خود غرق کرده‌اند. دلیل دوم اینست که زبان‌های ژاپنی و کره‌ای شبیه به زبان چینی هستند. گفته شده است که ۲۰۰۰ عدد از کاراکترهای چینی به طور متداول در زبان ژاپنی استفاده می‌شوند و نیمی از تلفظ‌های زبان کره‌ای شبیه به همتای چینی خود هستند. دلیل سوم به خاطر موقعیت جغرافیایی این سه کشور است. لذا فرهنگ آن‌ها به صورت گرمی در چین مورد استقبال قرار می‌گیرند.

۳- فرانسوی و آلمانی

همانطور که فرانسه رومانتیک‌ترین زبان دنیاست، زبان فرانسوی هم از نظر بسیاری از چینی‌ها به عنوان آهنگین‌ترین زبان در نظر گرفته می‌شود. اغلب زبان‌آموزان فرانسوی، دنشجویان کالج و کارمندان شرکت‌ها هستند و این به خاطر علاقه‌ی‌شان به فرهنگ گوناگون و متنوع فرانسوی یا کار کردنشان یا نیازهای درس خواندن در خارج از کشور است.

برخلاف فرانسوی‌ها، بسیاری از مردم چین با همکاران آلمانی خود به انگلیسی ارتباط برقرار می‌کنند اما آلمانی را هم به خاطر نیاز به ارتقای شغلی یاد می‌گیرند، چراکه ممکن است به محض اینکه شروع به صحبت به زبان مشکل آلمانی کنند، شانس‌هایشان بهبود پیدا کند. به علاوه بسیاری از جوانان آلمانی را یاد می‌گیرند چون می‌خواهند مدرک دانشگاهی دنبال کنند یا تحصیلات خود را در آلمان ادامه دهند.

با اینکه اسپانیایی و پرتغالی در بسیاری از بخش‌های دنیا صحبت می‌شوند، تنها تعداد کمی از مردم در چین تلاش به یادگیری آن‌ها می‌کنند. اما به خاطر تجارت شکوفا شده‌ و ارتباط تجاری بین چین و آمریکای جنوبی، این دو زبان مطمئناً توسط افراد بیشتر و بیشتری یاد گرفته می‌شوند.