عبارات روزمره زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های آموزش زبان فرانسه را برای بسیاری از زبان اموزان با اهداف متفاوت برگزار می کند. امروز عبارات روزمره زبان فرانسه که ممکن است در هر شرایطی مورد استفاده قرار گیرند را برایتان بیان می کنیم. پس با ما همراه باشید.

عبارات روزمره زبان فرانسه
عبارات روزمره زبان فرانسه

به عبارات روزمره زبان فرانسه توجه کنید:

ساختارهایی وجود دارند که موقع سفر بارها تکرار می شوند: “Je voudrais” (“من مایل هستم”)، “S’il vous plaît” (“لطفاً”)، “Combien ça coûte?” (“قیمت این چه قدر است”)…

حتی اگر شما در زبان فرانسوی یک مبتدی باشید، فرصت های زیادی برای تمرین فرانسویِ خود موقع سفر به یک کشور فرانسوی زبان وجود دارد.

اگر شرکت در یک مکالمه ی واقعی با مردم فرانسوی راحت نباشد – یا به این دلیل که شما در واقع به اندازه ی کافی خوب فرانسوی صحبت نمی کنید یا آن ها ترجیح می دهند زبان انگلیسیِ خود را تمرین کنند(!)، شما مسلماً قادر خواهید بود تا تعدادی جمله ی فرانسوی بگویید، و از ادب فرانسویِ خود استفاده کنید.

پس، مطمئن شوید که قبل از سفرِ خود جملات مهم را دوره می کنید.

  • “L’addition s’il vous plaît” (“صورت حساب، لطفاً”)،
  • “Quel est le plat du jour” (“غذای روزِ سرآشپز چیست”)،
  • “J’ai une réservation au nom de Camille Chevalier-Karfis” (من به نام (اسم خود) میز رزرو کرده ام)…

عبارات ساده مانند این ها را تمرین کنید، تا برایتان غریزی شوند و لازم نباشد که با آن ها درگیر باشید. دانستن این ها از حفظ وقت بیش تری به شما خواهد داد تا درباره ی بقیه ی آن چه که دوست دارید بگویید، فکر کنید.

همچنین مطمئن شوید که می دانید چه طور اسم محلی را که می خواهید از آن بازدید کنید، تلفظ کنید. برای یک شخص فرانسوی هیچ چیز آزار دهنده تر از این نیست که یک توریست بگوید “ou sont lé tchamps eely zees” … اگر شما در هتل می مانید، از کارمند درخواست کنید تا اسامی محل ها را به شما بگوید، و طوری آن ها را بنویسد که برایتان مفهوم باشد!

شما باید به ایده فکر کنید، ماهیت آن چه که می خواهید بگویید: در این مورد می شود تعریف و تمجید از محل و غذا.

سپس از لغات و ساختار ساده استفاده کنید: “Le restaurant est beau. Et très bon“.

این منظور شما را منتقل می کند، و مردم فرانسوی خوشحال خواهند شد که شما تعریف و تمجید کردید، همچنان که آن ها اغلب درباره ی غذا این کار را می کنند.