از سطح مبتدی تا پیشرفته زبان نیاز به چه میزان اطلاعات است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد نظر یک زبانشناس را بیان کند که از سطح مبتدی تا پیشرفته زبان چه نیاز به چه میزان اطلاعات است؟ اکر شما هم به دنبال یک مدل یادگیری زبان هستید پس با ما همراه باشید.

از سطح مبتدی تا پیشرفته زبان چه نیاز به چه میزان اطلاعات است؟

از سطح مبتدی تا پیشرفته زبان چه نیاز به چه میزان اطلاعات است؟
از سطح مبتدی تا پیشرفته زبان چه نیاز به چه میزان اطلاعات است؟

بسیار خب، پس مدل زبانی در مغز شما به جملات درست نیاز دارد. اما برای سطح پیشرفته شدن در یک زبان واقعاً به چه مقدار جمله نیاز دارید؟
اول از همه، این سؤال کمی گمراه کننده است، چون پاسخی تکی برای همه‌ی موقعیت‌ها وجود ندارد. تعداد جملاتی که نیاز دارید به عوامل زیادی بستگی خواهد داشت:
میزان سختی جمله‌ها (برای مثال اگر سراغ جمله‌های خیلی آسان یا خیلی سخت بروید چیز زیادی یاد نمی‌گیرید.)
سَبْک جملات (اگر بیش از حد زبان ادبی بخوانید، به صحبت کردن شما کمک نمی‌کند)
سرعت شما (اگر هر روز جملات بیشتری یاد بگیرید، در کل به جمله‌های کمتری نیاز خواهید داشت، چون اطلاعات کمتری را فراموش می‌کنید.)
چگونه جملات را یاد می‌گیرید و چه میزان توجه صرف آن‌ها می‌کنید (در هنگام خواندن ممکن است که هر جمله را جداگانه با دقت بیشتری تحلیل کنید، پس می‌توانید از هر جمله اطلاعات بیشتری کسب کنید، اما خب آهسته‌تر نیز خواهید خواند.)
مهارت‌های ذاتی شما (برخی افراد به ورودی بیشتری پیش از صحبت کردن نیاز دارند، بقیه خیلی سریع آن را یاد می‌گیرند)
زبان اولتان تا چه حد به زبانی که یاد می‌گیرید نزدیک است (یک گویشور هلندی در مقایسه با گویشوری ژاپنی برای یادگیری انگلیسی به ورودی بسیار کمتری نیاز دارد)
من چقدر ورودی کسب کردم؟ برای من ۳ سال طول کشید تا از سطح مهارت‌های پایه‌ی انگلیسی به سطح پیشرفته برسم. در طول آن ۳ سال در معرض حدوداً ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ جمله‌ی انگلیسی قرار گرفتم (لزوماً هم جملات متفاوت نبودند). حدود ۴۰۰٫۰۰۰ از این‌ها جملات مکتوب بودند (کتاب‌ها، بررسی‌های srs، دیکشنری‌ها، مطالعات کلاسی)؛ ۶۰۰٫۰۰۰ هم جملات مکتوب بودند (تلویزیون، برنامه‌های ضبط شده، گوش دادن به معلمین، گوش دادن به حرف‌های پسرعمومی آمریکایی‌ام، گوش دادن سر کلاس درس).
در نظر داشته باشید که این‌ها تخمین‌هایی حدودی هستند. تعداد واقعی جملاتی که در دوره‌ی ۳ ساله‌ی خود یاد گرفتن شاید بین ۷۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ عدد باشد.