با سخت ترین تلفظ های زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما کمک می کند با سخت ترین تلفظ های زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوید . پس کمی خودتان را برای کلمه های عجیب و غریب انگلیسی آشنا کنید.

با سخت ترین تلفظ های زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوید
با سخت ترین تلفظ های زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوید

Miscellaneous
به چه معنی است: چیزهایی که متناسب با هیچ طبقه یا سطح دیگری نیستند. برای مثال: ‘من یک کشو برای جوراب‌هایم دارم، یک کشو برای لباس‌های زیر و یک کشو برای پیراهن‌هایم، و چیزهای دیگر در کشوی ‘متفرقه’ قرار می‌گیرد’
چرا تلفظ آن بسیار سخت است: حرف c تلفظ نمی‌شود و حرف a به شکل ‘ay’ و نه ‘ah’ تلفظ می‌شود.

Entrepreneur
به چه معنی است: شخصی که شرکت خود را تأسیس می‌کند یا ایده‌ی تجاری خود را به مرحله‌ی اجرا می‌گذارد‌.
چرا تلفظ آن بسیار سخت است: خب، این در واقع لغتی فرانسوی است که به انگلیسی آورده شده است، پس کاملاً از قوانین مشابه پیروی نمی‌کند. en در اول لغت بیشتر شبیه ‘on’ است.

Throughout
به چه معنی است: سراسر. برای مثال، ‘شما می‌توانید در تمام کشور سیگنال موبایل دریافت کنید’ یا ‘او در سراسر ۲۰ سالگی خود موهایش بلوند بود، اما الان آن‌ها را قرمز کرده است’
چرا تلفظ آن بسیار سخت است: gh اصلاً تلفظ نمی‌شود، و حروف ou اول و دوم به طور متفاوتی تلفظ می‌شوند!

Worcester
به چه معنی است: این لغت اسم شهری در انگلیس است. سس وُستر هم چاشنی معروفی است.
چرا تلفظ آن بسیار سخت است: مثل خیلی از شهرهای انگلیسی، تلفظش اصلاً مشابه ظاهرش نیست! در واقع، شما ‘rces’ را به هیچ عنوان تلفظ نمی‌کنید.

Squirrel
به چه معنی است: حیوان کوچکی است با دُمی پرپشت که در سراسر جهان آن را می‌بینید.
چرا تلفظ آن بسیار سخت است: تلفظ این لغت به خصوص برای آلمانی‌ها واقعاً سخت است. حروف s و qu با هم، و دو حرف r هستند که این لغت را برای خیلی از افراد، واقعا ناآشنا و گیج کننده کرده است!
این ها فقط تعدادی از مثال‌های حقه آمیزتر هستند، اما این که تلفظ کدام لغات برای شما سخت‌ترین است به زبان بومی‌تان و زمانی که برای گوش کردن به گویشوران انگلیسی گذاشته‌اید، بستگی دارد. با این حال، تسلیم نشوید! به تمرین ادامه دهید تا به موقع به مقصد برسید!