۴ نکته برای یادگیری انگلیسی از طریق تلویزیون و فیلم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به دوستداران فیلم و تلویزیون به ۴ نکته برای یادگیری انگلیسی از طریق تلویزیون و فیلم اشاره می کند که به خوره های فیلم کمک می کند سریع تر زبان خود را با فیلم بهبود دهند.

۴ نکته برای یادگیری انگلیسی از طریق تلویزیون و فیلم
۴ نکته برای یادگیری انگلیسی از طریق تلویزیون و فیلم

به ۴ نکته برای یادگیری انگلیسی از طریق تلویزیون و فیلم توجه کنید:

۱. روی فیلمهای جدیدتر تمرکز کنید
فیلم‌های انگلیسی زبان کلاسیک زیادی وجود دارند که به خاطر خودشان ارزش تماشا کردن را دارند‌. با این حال، اگر شما فیلم را به منظور ارتقای انگلیسی خود تماشا می‌کنید، انتخاب فیلمی که برای چند سال گذشته است و مختص دنیای مدرن است، بسیار بیشتر کمک کننده خواهد بود. این به شما ایده‌ای خوب از نوع زبانی که مردم امروزه استفاده می‌کنند، می‌دهد! از همه‌ی این‌ها گذشته، اگر شما مانند یک گانگستر نیویورکی در دهه‌ی ۱۹۷۰ یا ملکه‌ی انگلیسی در قرن ۱۶ شروع به صحبت کنید در سفر بعدی‌تان به استرالیا برایتان فایده‌ای نخواهد داشت. انتخاب فیلم‌هایی که برای شما جالب باشد با عقل جور در می‌آید.

۲. با زیرنویس تماشا کنید
تماشای فیلم با زیرنویس انگلیسی می‌تواند فهمیدن را خیلی راحت‌تر کند‌. دیدن لغاتی که روی صفحه ظاهر می‌شوند به این معنی است که شما برای شناسایی لغاتی که می‌شنوید دو روش مختلف دارید و این می‌تواند روشی فوق العاده باشد برای عادت کردن به تلفظ لغاتی که شما تا کنون فقط به شکل نوشتاری دیده بودید.

۳. … و بدون زیرنویس
زندگی‌ واقعی با زیرنویس نیست، پس برای ‌اینکه واقعاً سلیس شوید، شما در نهایت باید قادر باشید آنچه را که گفته می‌شود بدون کمک متوجه شوید! به محض اینکه شما یک دفعه فیلم را با زیرنویس تماشا کردید، دوباره آن را بدون زیرنویس تماشا کنید. این دفعه، واقعاً روی مهارت‌های شنیداری خود تمرکز کنید.

۴. لغات جدید را بیاموزید
برخلاف مکالمات در زندگی واقعی، مسأله‌ی عالی درباره‌ی تماشای فیلم این است که شما می‌توانید فیلم را نگه دارید و هر چیزی را که متوجه نشدید دوباره پخش کنید! یک دیکشنری دم دست خود نگه دارید، یادداشتی از لغات جدید داشته باشید و تکرار کردن عبارات را بلند تمرین کنید تا تلفظ خود را تقویت کنید. اما به یاد داشته باشید که مهم ترین مسأله این است که معنی کلی آنچه گفته می‌شود را بفهمید. اگر شما پیدا کردن هر لغت را متوقف کنید، سریع از تماشای فیلم خسته می‌شوید.