کارهای کلیدی برای لیسینینگ زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از کارهای کلیدی برای لیسینینگ زبان چینی اشاره می کند که اگر به دنبال بهبود این مهارت در زبان چینی خود هستید بهتر است حتما این کار ها را انجام دهید. پس با ما همراه باشید.

کارهای کلیدی برای لیسینینگ زبان چینی
کارهای کلیدی برای لیسینینگ زبان چینی

به کارهای کلیدی برای لیسینینگ زبان چینی توجه کنید:

لیسنینگ تماماً تمرین کردن است. اگر شما می خواهید توانایی خود را فوری به سطح بالا برسانید، تلاش کنید تا زمان بیش تری را صرف گوش کردن به زبان چینی کنید. با این حال، یکی از اعتراض های رایج مردمی که در کلاس های ماندارین شرکت می کنند این است که زمان کافی برای تمرین لیسنینگ چینی وجود ندارد.

خب، در این جا دو زاویه ی مختلف آورده شده است که از طریق آن می توانید از عهده ی این مشکل برآیید. در روش اول، تمرکز روی لیسنینگ چینی است در حالی که چیزی مهم را انجام می دهید.

انجام کاری مهم و همزمان گوش کردن به زبان چینی

خیلی از کارهای روزانه زمان زیادی از ما می گیرند، مانند خوردن، قدم زدن، لباس شستن، و آشپزی. البته، شما نمی توانید در هیچ کدام از این چیزها اهمال کنید. با این حال، شما می توانید از زمان مصرفیِ خود برای انجام کارها به طور موثرتر بهره ببرید و همزمان به زبان چینی گوش کنید.

تعدادی کارهای روزانه ی خسته کننده وجود دارند که شما می توانید به راحتی آن ها را با لیسنینگ ترکیب کنید، مانند رانندگی، دوچرخه سواری، قدم زدن؛ شستن لباس؛ تمیز کردن؛ خرید کردن؛ خوردن؛ و آشپزی‌.

انجام فعالیت های دیگر موقع لیسنینگ

روش دیگری برای از عهده برآمدن مشکل فقدان زمان برای گوش کردن به زبان چینی وجود دارد. برای مثال، فرض کنیم که شما عاشق شنیدن برنامه ی رادیوییِ چینیِ مخصوصی هستید اما به ندرت زمان این را دارید که بنشینید و به آن گوش کنید. خب آن وقت، چرا شما آن را با بعضی فعالیت های دیگر ادغام نمی کنید؟ شما به این روش قادر خواهید بود تا به طور موثرتری از زمان خود استفاده کنید.

شما می توانید هر فعالیتی را با این ادغام کنید. بعضی از پیشنهادات این ها هستند: آهسته دویدن و تمرین کردن؛ بافتن؛ کاردستی درست کردن، و دوختن؛ پختن و آشپزی؛ بازی های کامپیوتری و ویدئویی؛ دوباره مرتب سازیِ کابینت ها و کمدها؛ و باغبانی.

تمرین کردن کلید اصلی است

شما برای ادغام لیسنینگ با کارهای قبلیِ ذکر شده، حد مخصوصی از مهارت را لازم دارید، و احتمالاً متوجه خواهید شد که در ابتدا مسائل یکپارچه در جریان نیستند. احتمال دارد که شما مدام در حال از دست دادن تمرکز باشید، و این می تواند کمی ناامید کننده باشد. با این حال، تسلیم نشوید چون موقعی که برای اولین بار لیسنینگ را با فعالیت های دیگر ترکیب می کنید، تا حدی تجربه ی سختی عادی است.