چگونه صفات زبان انگلیسی قابل درجه‌بندی و صفات عالی را ارائه کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به یک مبحث گرامری زبان انگلیسی می پردازد. اینکه چگونه صفات زبان انگلیسی قابل درجه‌بندی و صفات عالی را ارائه کنیم. Gradable adjective and extreme adjective ها دو مبحث مهم در گرامر زبان انگلیسی هستند که باید به انها توجه کنید.

چگونه صفات زبان انگلیسی قابل درجه‌بندی و صفات عالی را ارائه کنیم
چگونه صفات زبان انگلیسی قابل درجه‌بندی و صفات عالی را ارائه کنیم

به راحتی با خواندن نکات زیر می فهمید که چگونه صفات زبان انگلیسی قابل درجه‌بندی و صفات عالی را ارائه کنیم

بسیاری از کتاب‌ها، صفات قابل درجه‌بندی و صفات عالی را با یک دیالوگ بهمراه تعداد زیادی از جفت‌های صفتی در متن مانند «I heard it is pretty big” “Big? It’s absolutely huge!» معرفی می‌کنند. اگر دیالوگی مناسب بیابید یا پیدا کنید، می‌توانید با یکسری سؤالات درک مطلب درباره‌ی موضوع مکالمه و نظر مثبت یا منفی دیگران درباره‌ی آن شروع کنید. متناوباً قسمت تمرین در زیر را برای تمرین جالب‌تر ببینید که می‌تواند با چنین متنی انجام شود.

پس از یک مرحله‌ی بررسی درک مطلب عمومی از دانش‌آموزان بخواهید که چند جفت لغت را از مکالمه درون جمله‌ها قرار دهند (“cold” with “freezing”)، صفت‌ها را به دو گروه تقسیم کنید و قوانینی تدوین کنید مبنی بر اینکه کدام قیدها با کدام گروه استفاده می‌شوند. برای اینکه دانش‌آموزان بتوانند چنین کنند، دیالوگ باید چند نمونه قید را بهمراه داشته باشد که با یک نوع صفت استفاده شود. (مثلاً “completely exhausted” and “fairly good”) با اینکه احتمالاً “absolutely” متداول‌ترین قید کاربردی با صفات عالی می‌باشد، خیلی سخت است که معنا و گرامر این لغت را توضیح دهید، پس همچنین نیاز خواهید داشت که حداقل یک مثال از قید‌های واضح‌تر مانند “completely” یا “totally”را شامل شوید.

من همچنین مثال‌هایی از “really” را با هر دو نوع صفت (مثلاً “really bad” و “really horrible) در مکالمه شامل می‌کنم. همچنین باید ترکیبی از جفت‌ها برای هر دو کلمه وجود داشته باشد که از قبل می‌شناسند (مثلاً “good”  “great”) و برای بسط دادن بیشتر به آن‌ها، بعضی از جفت‌ها تنها یک لغت را تشخیص می‌دهند (مثلاً dirty و  filthy).

اگرچه چنین دیالوگ‌هایی برای نوشتن، خواندن و نقش بازی کردن سرگرم‌کننده هستند، تعداد خالص فرم‌هایی که برای ارائه‌ی گرامر ضروری هستند دیالوگ‌ها را کمی غیرطبیعی می‌کنند. بنابراین شما ممکن است به جای آن بخواهید با اسپیکینگ شروع کنید (به عنوان قسمتی از درس های TTT یا TBL). متعاقبا، شما می‌توانید با مرحله‌ی ارائه‌ی شیوه‌ی استنباط شروع کنید، چرا که حتی زبان آموزانی که قبلا هرگز این گرامر را نخوانده‌اند، تقریبا می‌توانند تعدادی جزء قید+صفت را طبقه بندی کرده و سپس قوانین حاصل از آن را تمرین، و یا بعضی اشتباهات رایج را تصحیح کنند.