روز امتحان GRE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای شما که بعد از پایان کلاس های آزمون GRE به خوبی آماده شده اید و روز امتحان GRE برایتان رسیده است چند مورد را گوشزد می کند که به کار ببندید.

تا امتحان GRE شما کمتر از ۲۴ ساعت باقی مانده و تا آن‌جا که می‌توانستید خوب آماده شده‌اید. اما نگران عملکردتان هستید. خب که چه؟ هزاران دانش‌آموز دیگر هم به همین شکل هستند. اشکالی ندارد که نگران باشید. اما باید آن‌ را تحت کنترل نگه دارید. چرا؟ چون صرفنظر از اینکه چقدر خوب آماده هستید، خونسردی‌تان در خلال آن چهار ساعت تعیین خواهد کرد که مدرک کارشناسی ارشدتان را در کجا خواهید خواند. اگر می‌خواهید امتیاز بالاتری کسب کنید، باید حواستان به چیزهای دیگر هم باشد. اگر از هرآنچه که مرتبط با امتحان است آگاهی داشته باشید و اگر دقیقاً بدانید که چه کاری را در چه زمانی انجام دهید، پس هیچ دردسری در روز امتحان نخواهید داشت. در پایین تعدادی نکات مربوط به روز امتحان GRE و استراتژی‌هایی که قطعاً در روز امتحان کمکتان خواهد کرد، آورده شده است.

روز امتحان GRE
روز امتحان GRE

نکات روز امتحان GRE

۱- فهرستی از دانشگاه‌های مقصد تهیه کنید.

پیش از پایان آزمون از شما خواسته می‌شود تا چهار دانشگاه را که می‌توانید نتایج آزمونتان را به‌صورت رایگان به آن‌ها ارسال کنید، انتخاب نمایید. رایانه به شما فهرستی از دانشگاه‌ها به ضمیمه‌ی کشورها و ایالات مرتبط با هر کدام نشان می‌دهد. دانش‌آموزان عادی سپس به فکر دانشگاه‌ها می‌افتند. اما از آنجا که شما یک حرفه‌ای هستید باید تا حالا این‌ها را پیش از ورود به مرکز آزمون فهمیده باشید. این وقت زیادی را نمی‌گیرد و می‌توانید در صبح امتحان در خلال صبحانه به آن فکر کنید. دانشگاه‌های مقصد را از قبل می‌شناسید. در اینترنت دنبال آن‌ها بگردید و کشور یا ایالتی را که در آن واقع شده‌اند به خاطر بسپارید. چنانچه این کار را بکنید، ارائه‌ی فهرستتان در خلال آزمون به رایانه یک دقیقه هم طول نخواهد کشید. به علاوه بر خلاف آن‌چه اغلب دانش‌آموزان فکر می‌کنند، لازم نیست که کدهای دانشگاه‌ها را حفظ کنید. اسامی کافی هستند.

۲- قوانین را بخوانید

از نرم‌افزار GRE برای پشت سر گذاشتن خطوط مشی آموزشی استفاده کنید. این‌ها عین خطوط مشی‌ای هستند که در روز امتحان شاهد خواهید بود. پس بهتر است که مانند نرم‌افزار با بخش آموزش آشنا شوید. احساس کنید که نرم‌افزار چگونه کار می‌کند و یکسری میانبر را بیاموزید تا در طول امتحان برایتان جدید نباشند. یادگیری چیزی جدید درست پیش از اولین سؤال ممکن است بر اضطراب بی‌افزاید.