زبان ایتالیایی چه قدر سخت است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از بهترین آموزشگاه زبان های ایتالیایی در ایران بررسی می کند که زبان ایتالیایی چه قدر سخت است؟ اگر شما هم علاقمند به یادگیری زبان ایتالیایی هستید این مطلب را حتما از بخوانید و کلاس های ایتالیایی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را نیز فراموش نکنید.

اما زبان ایتالیایی چه قدر سخت است؟

زبان ایتالیایی چه قدر سخت است؟
زبان ایتالیایی چه قدر سخت است؟

موسسه ی سرویس زبان خارجی ایالات متحده ی آمریکا زبان ها را لیست می کند و تعداد ساعات کلاس هایی را تخمین می زند که برای مهارت در هر یک لازم است.
آن ها ایتالیایی را به عنوان زبان ‘گروه یک’ یا ‘طبقه ی یک’ طبقه بندی می کنند که یعنی یک شاگرد باید تقریباً ۶۰۰ ساعت را در کلاس بگذراند تا به سلاست اصلی برسد.
موسسه ی سرویس خارجی (FSI) ایتالیایی را یکی از راحت ترین زبان ها برای یادگیری در نظر می گیرد.
به راستی که یادگیری این زبان برای گویشوران انگلیسی یک زبانه خیلی سریع تر از برای مثال روسی و چینی است. احتمال دارد که روسی تقریباً دو برابرِ ساعات کلاس ایتالیایی طول بکشد تا در آن به سطح مشابه سلیس بودن برسید.
تحت این تئوری اگر شما در کلاس برای دوازده ساعت در هفته و ۵۰ هفته مطالعه کنید، به سلیس بودنِ اصلی در ایتالیایی می رسید.
اگر شما برای یک دوره ی فشرده به ایتالیا بروید که ۲۴ ساعت در هفته مطالعه کنید، فقط در ۲۵ هفته به سلیس بودنِ اصلی می رسید.
در حالی که احتمال دارد تخمین FSI تا حدی کمک کننده باشد، بیش از حد هم ساده شده اند. عوامل زیاد دیگری هم وجود دارند که روی مدت زمانی که طول می کشد تا ایتالیایی را بیاموزید، اثر می گذارند.
برای شروع نمودار FSI درباره ی رسیدن به ‘سلاست اصلی’ در ۶۰۰ ساعت صحبت می کند. اما ‘سلاست اصلی’ در واقع به چه معنا است؟ مباحثات زیادی درباره ی آن چه که ما به عنوان سلاست در زبان تعریف می کنیم، وجود دارد.
برای بافت این مقاله بیایید بگوییم به این معنا است که شما فهمی از آن چه که در اطرافتان می گذرد، دارید، خواه در قالب مکالمات انجام شده در میز کناری تان باشد یا فهمیدن اصل مطلب اخبار تلویزیون و رادیو.
به این معنا است که قادر باشید تا طبق آن به اطلاعاتی که دریافت می کنید، عکس العمل نشان دهید و بتوانید به طور موثری در آن زبان ارتباط برقرار کنید.
مهم ترین قسمت این است که هر چه شما همیشه از یک زبان طولانی تر استفاده کنید، بیش تر در مغزتان می‌ ماند و احتمالش بیش تر است بعد از سال ها که شروع به مطالعه ی آن زبان کردید، قادر باشید از آن به طور موثر و فوری استفاده کنید.