زبان انگلیسی چگونه زندگیتان را عوض می کند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی اشاره می کند که زبان انگلیسی چگونه زندگیتان را عوض می کند ؟ حتما این مطلب را بخوانید تا از زندگی آینده خود با دانستن زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوید.

زبان انگلیسی چگونه زندگیتان را عوض می کند

زبان انگلیسی چگونه زندگیتان را عوض می کند
زبان انگلیسی چگونه زندگیتان را عوض می کند

یادگیری زبان انگلیسی نیازمند اقدام است. ممکن است شما همه‌ی گام‌های یادگیری را بدانید، اما اگر اقدامی انجام ندهید هیچ دستاوردی حاصل نمی‌کنید. در حقیقت اگر می‌خواهید خوب انگلیسی صحبت کنید، باید زندگیتان را تغییر دهید. در اینجا نمونه‌ای از مواردی که باید انجام دهید وجود دارند:
هر روز یک کتاب به زبان انگلیسی بخوانید ، دستور زبان جملات را تجزیه و تحلیل کنید و معنی کلمات را در دیکشنری‌های انگلیسی پیدا کنید.
به یک کتاب صوتی یا صوت ضبط شده دیگر گوش کنید، بطور مکرر آنرا قطع کنید، سعی کنید درک کنید چه چیزی گفته می‌شود و سعی کنید تلفظ گوینده را تقلید کنید.
۳۰ دقیقه از عصر خود را صرف تمرین تلفظ انگلیسی صدای “R” نمائید.
با دقت یک ایمیل به زبان انگلیسی بنویسید ، برای کسب اطمینان از اینکه همه کلمات درست هستند از دیکشنری یا جستجو در وب استفاده کنید و پنج دقیقه برای نوشتن یک جمله صرف کنید.
به جملات انگلیسی که خوانده‌اید فکر کنید ، اگر توانستید در جمله به جای “a” از “The” استفاده کنید جویای آن شوید و سعی کنید جملات مشابه را برای پیدا کردن جواب بیابید.
در خیابان قدم بزنید و جملات انگلیسی ساده در ذهنتان بسازید (درباره چیزهایی که در اطرافتان می‌بینید به انگلیسی با خودتان صحبت کنید)
چه نوع شخصی می‌تواند همه‌ی این کار‌ها را انجام دهد؟ فقط یک نوع. کسی که از انجام تمام آن‌ها لذت می‌برد. اگر می‌خواهید یاد بگیرید که خوب انگلیسی صحبت کنید، قصد کنید که چنین شخصی باشید. آیا تا بحال شنیده‌اید که شخصی بتواند در کاری که از آن متنفر است موفق شود؟
مشکل یاد‌گیری و تدریس زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان خارجی این است که تمامی زبان آموزان انگلیسی می‌خواهند خوب انگلیسی صحبت کنند، با این وجود، اکثر زبان‌آموزان نمی‌خواهند وقت خودشان را صرف یادگیری زبان انگلیسی کنند. (احتمالاً به این دلیل است که آن‌ها در کلاس‌های زبان انگلیسی ثبت نام می‌کنند و امیدوارند که معلم دانش خود را در سر آن‌ها فرو کند.)