چگونه یادگیری زبان می‌تواند زندگی‌ها را تغییر دهد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قصد دارد نمونه هایی را بیان کند که چگونه یادگیری زبان می‌تواند زندگی‌ها را تغییر دهد. مثال های بسیار زیاد دیگری هم وجود دارند که می توانید به راحتی آنها را ببینید.

چگونه یادگیری زبان می‌تواند زندگی‌ها را تغییر دهد
چگونه یادگیری زبان می‌تواند زندگی‌ها را تغییر دهد

هر فردی که تصمیمی مبنی بر یادگیری انگلیسی می‌گیرد داستانی متفاوت از میلیون‌ها نفر دیگر دارد که آن‌ها نیز زبان را به آغوش گرفته‌اند. چه این تصمیم به خاطر جستجوی کشورهای جدید گرفته شده باشد یا پیشرفت در شغلتان، یا قرار دادن زندگی‌تان در مسیری جدید، مایل هستیم داستان شما را بشنویم- درباره‌ی آن در قسمت نظرات زیر به ما بگویید… و اگر مدرس انگلیسی هستید احتمالاً داستان‌هایی شگفت‌انگیز از دانش‌آموزان الهام‌بخش خود شنیده‌اید.

ما به داخل دنیای یادگیری زبان انگلیسی کاوش کردیم و یکسری افراد افسانه‌ای را پیدا کردیم که ثابت می‌کنند انگلیسی واقعاً می‌تواند زندگی‌ها را تغییر دهد.

دانشجویان آیوی لیگ

نوجوان دبیرستان بریانت به نام دانیکا گوتیِرِز دلیلی فوق مخصوص برای جشن گرفتن کسب مقام در دانشگاه هاروارد دارد.این دانش‌آموز ایالت آلاباما پس از شروع به یادگیری زبان انگلیسی تنها شش سال پیش، قرار است در این دانشگاه بااعتبار شرکت کند. همانطور که کانال تلویزیون آلاباما به نام WBRC  گزارش می‌کند؛ دانیکا به عنوان یک مهاجر از مکزیک با هیچ اطلاعی از زبان انگلیسی وارد این ایالت شد. وی می‌گوید: «قطعاً سخت بود. اما توانستم غلبه کنم.» حالا دانیکا تقریباً بدون اشتباه انگلیسی صحبت می‌کند و به دنبال شروع ترم خود در دانشگاه هاروارد در پاییز است.

یک زندگی جدید در کانادا

یک خانواده که از سوریه به اوتاوا رسیدند از اینکه زندگی شادی در کانادا دارند و مشغول یادگیری انگلیسی برای کمک به بهبود زندگی‌هایشان هستند، بسیار ذوق دارند. نیرمین اکبری و جهاد اکبری و چهار فرزندشان نمی‌توانستند حتی یک کلمه انگلیسی صحبت کنند و درباره‌ی آینده‌شان وقتی در دسامبر سال ۲۰۱۵ فرود آمدند، اطمینانی نداشتند. حالا تنها چند ماه بعدتر زندگی‌هایشان را به آغوش می‌کشند و اراده‌ی نیرمین برای یادگیری زبان انگلیسی به او کمک کرده که شغلی جدید پیدا کند. نیروین در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی آفتاب اوتاوا می‌گوید: «این باعث می‌شود امید را بیینم، آینده‌ای برایمان ببینم.» فرزندان(شان) هم به سرعت انگلیسی را می‌آموزند و رویاهایی مبنی بر تبدیل به مهندسین، پزشکان و دندانپزشک‌ها دارند.

البته مثال‌های بسیار دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد یادگیری زبان چگونه می‌تواند زندگی ها را تغییر دهد.