چطور با یادگیری زبان خلاق شویم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه برای پرورش خلاقیت و خلاق فکر کردن آموزش زبان را مفید می دانسته است. اما چطور با یادگیری زبان خلاق شویم؟ اگر شما هم دوست دارید انسان خلاقی باشید و دیدتان را به دنیا عوض کنید پس با ما همراه باشید.

چطور با یادگیری زبان خلاق شویم؟
چطور با یادگیری زبان خلاق شویم؟

اما چطور با یادگیری زبان خلاق شویم؟

شما جهان را از دیدگاه متفاوتی می نگرید

زبان های مختلف از عبارات متفاوتی برای چیز مشابهی استفاده می کنند و این در عوض به شما اجازه می دهد تا جهان را به روشی جدید و از زاویه ای جدید بنگرید. به من اجازه دهید تا این را از طریق یک مثال توضیح دهم. برای مثال، در زبان انگلیسی، مردم ‘خواب های خوب ببینی’ یا ‘شب بخیر’، در زبان عبری مردم می گویند ‘ליילה טוב’، که یعنی ‘شب بخیر’، و در زبان ویتنامی مردم می گویند ‘Chúc ngủ ngon’ که به طور تحت الفظی یعنی ‘خواب لذیذی داشته باشی’.

حالا، با توجه به عبارت آخر، لغت ‘لذیذ’ در بافتِ خواب عجیب به نظر می رسد. لذیذ معمولاً غذا را در ذهن ما تداعی می کند، چیزی مانند پیتزا، بستنی شکلاتی، کیک بیسکویتی و غیره. شما به هیچ وجه فکر نمی کنید که لذیذ به خوابیدن رجوع کند.

به شما اجازه می دهد تا چیزهای جدید بگویید

یک زبان مخصوص از هزاران لغت مختلف تشکیل شده است که مشابه زبان انگلیسی نیست. وقتی شما این لغات را شناسایی می کنید، دایره ی لغات کلی شما را گسترش می دهد و دیدگاهی بسیار بزرگ تر را ارائه می کند.

به علاوه، انگلیسی یک زبان ادغامی است و از زبان های مختلف زیادی تشکیل شده است. و، وقتی شما تعدادی زبان های دیگر را می آموزید، احتمالش بیش تر است که با تعدادی از لغات جدید ‘انگلیسی’ آشنا شوید که قبلاً هرگز حتی نمی دانستید.

به شما حس ‘شوخ طبعی’ می دهد

یادگیری یک زبان جدید حالت بامزه ای به شما می دهد. جالب است، به خصوص وقتی شما زمان خوبی را به آن اختصاص می دهید. وقتی شما یک زبان دوم را مطالعه می کنید، برای مثال اگر شما در کلاس های ماندارین شرکت کنید، متوجه خواهید شد که شوخ طبعی جدیدی در فرهنگ زبان و در این مورد فرهنگ چینی دارید.

گاهی، لطیفه‌هایی هایی که در زبان انگلیسی معنا دارند و خنده دار هستند در زبان متفاوتی مانند ژاپنی یا فرانسوی معنایی ندارند. با این حال، گاهی بعضی چیزها که هیچ کس در زبان انگلیسی به آن ها نمی خندد در زبان ویتنامی خنده دار است.