چگونه استرس خود را در آزمون تافل کنترل کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند بسیاری از داوطلبان تافل درگیر تنش و استرس در آزمون تافل هستند. اما چگونه استرس خود را در آزمون تافل کنترل کنید ؟ ما به چند راه ساده و کاربردی در این زمینه اشاره می کنیم.

چگونه استرس خود را در آزمون تافل کنترل کنید
چگونه استرس خود را در آزمون تافل کنترل کنید

اما چگونه استرس خود را در آزمون تافل کنترل کنید :

احتمالاً به این نکته می خندید، اما این خیلی مهم است! این آزمون از نظر بسیاری از مردم بسیار پراسترس است. بیایید صادق باشیم: این آزمونی ساده نیست! مهم است که در طول آزمون آرام و ریلکس بمانید.

پیش از آزمون:

اگر ممکن است، از مرکز آزمون پیش از موعد امتحان دیدار کنید. مطمئن شوید از چه مسیری می روید و چقدر طول می کشد به آنجا برسید. آخرین چیزی که می خواهید این است که در مسیر آزمون در ترافیک گیر بیفتید!

  • در روز پیش از آزمون تلاش به باشتاب یادگرفتن، نکنید. صرفاً ریلکس کنید و استراحت نمایید.
  • خواب شبانه ی خوبی داشته باشید.

در روز آزمون:

  • صبحانه ای خوب بخورید!
  • پیش از آنکه خانه ی خود را به مقصد آزمون ترک کنید، مطمئن شوید که مغز خود را گرم کرده اید! خواندن چیزی به انگلیسی برای ۳۰ دقیقه (چیزی که قبلاً آن را خوانده اید- نیازی نیست که خودتان را پیش از آزمون مضطرب کنید!) و به انگلیسی گوش کنید. مطمئن شوید که مغزتان پیش از شروع آزمون به انگلیسی فکر می کند!

در طول آزمون:

  • در طول آزمون نفس های عمیق بکشید. مطمئن شوید که نفس کشیدنتان نرمال است.
  • بین بخش های لیسنینگ و اسپیکینگ فاصله ای ۱۰ دقیقه ای برای استراحت وجود دارد. از این زمان برای در صورت نیاز برای رفتن به دستشویی، خوردن وعده ای سبک و کمی نرمشهای کششی برای فرونشاندن فشار در کمر و شانه هایتان استفاده کنید!
  • اگر پرسشی را جا انداختید یا احساس می کنید که در این بخش به خوبی عمل نکرده اید، نگرانش نباشید. صرفاً به سراغ بخش بعدی بروید انگار که آزمونی جدید است. اینجاست که آماده بودن برای آزمون کمک می کند. برای مثال، اگر بدانید چه تعداد پرسش را باید به درستی جواب دهید تا نمره ی لازم خود را در بخش ریدینگ کسب کنید، پس جا انداختن یک سؤال، مشکلی نخواهد داشت.

به خاطر داشته باشید که همیشه می توانید آزمون را دوباره بدهید!