چگونه یک دوست برای یادگیری زبان پیدا کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از راه هایی که به بسیاری از زبان آموزان پیشنهاد می دهد پیدا کردن یک دوست می باشد. اما چگونه یک دوست برای یادگیری زبان پیدا کنیم ؟ ما به شما راه حل هایی را پیشنهاد می کنیم.

چگونه یک دوست برای یادگیری زبان پیدا کنیم
چگونه یک دوست برای یادگیری زبان پیدا کنیم

راه هایی برای اینکه چگونه یک دوست برای یادگیری زبان پیدا کنیم ؟

شریک مناسب را بیابید

چالش اول پیدا کردن شریکی درست است که متناسب با شما باشد. من پیشنهاد می‌کنم کسی را با علایق مشترک، سَبک زندگی متداول و/یا نزدیک به سن خود پیدا کنید. این باعث می‌شود درس‌هایتان جالب‌تر و جذاب‌تر شود چراکه خیلی چیزها برای صحبت کردن دارید.

یک چیز که باید در نظر گرفته شود، سطح است. اگر شما و شریکتان تقریباً در سطح مشترکی از زبان‌های مربوط به خود قرار دارید، این چالشی قشنگ را ارائه می‌کند و باعث تساوی چیزها می‌‌شود (چرا که به نحوی باید ارتباط برقرار کنید). اگر مثل من همه‌ی شریکانتان در صحبت کردن زبانتان بهتر از وقتی هستند که شما به زبان آن‌ها صحبت می‌کنید، زبان غالب درس انگلیسی خواهد بود.

جزئیات درس

پیش از آن‌که به سراغ هر چیز دیگر بروید، درباره‌ی جزئیات درس بحث کنید. تصمیم بگیرید که کِی، کجا، چگونه و با چه فرکانس تکراری مایل هستید درس‌هایتان را انجام دهید. این باید مهمترین بخش باشد چون اگر آن را محقق نکنید، باقی کارها بی‌معناست. ممکن است در بخش‌های مخالف زمین باشید و یکی از شما باید ۴ صبح برای صحبت کردن بیدار شود.

در ابتدا می‌خواستم که درس‌هایی را با شرکای زبانی‌ام برنامه‌ریزی کنم، همه‌ی آن‌ها در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند. سپس دریافتم که در حقیقت برایم خیلی بهتر است که هر زمان وقتم آزاد است یا به استراحت از کار احتیاج دارم، سراغ اسکتیپ بروم و بگویم،‌ ‘هی، تو آن جایی؟’ برنامه‌ی من نسبتاً به شکل تصادفی عوض‌ می‌شود بنابراین ملاقات همکارانم به آن شکل هم راحت‌تر است.

از تبادل بهترین استفاده را کنید

من فکر می‌کنم که تبادل زبانی باید مطالعه‌ی شما را افزایش‌دهد. نباید تمام آن چیزی باشد که انجام می‌دهید. شما باید از آن به منظور تمرین آن‌چه که در حال آموختن هستید، استفاده کنید. این به منزله‌ی شانسی است که گویشوری بومی‌ شما را تصحیح کند یا روش‌های طبیعی بیشتری برای گفتن شما پیشنهاد کند. در طی مکالمات خود، خوب یادداشت کنید. در انتهای هر صحبت با همکارانم، عنوانی برای دفعه‌ی بعد انتخاب می‌کنیم.