چگونه آیلتس ۷ بگیریم؟

گرفتن نمره بالای ۷ در آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب آموزش آیلتس به این نکته اشاره می کند که چگونه آیلتس ۷ بگیریم؟ نمره ۷ یکی از نمره های پرطرفدار آیلتس است زیرا بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی و مهاجرتی از شما درخواست نمره ۷ یا بالاتر را دارند. بسیاری از کشور های همانند کانادا، استرالیا، انگلیس و آمریکا برای پذیرش دانشجو و مهاجرت حتما نمره ۷ آیلتس را از شما می خواهند. پس این ۷ جادویی می تواند سرنوشت خیلی از ما را عوض کند. پس بیایید روش های گرفتن این نمره را با هم ببینیم.


ویدیو استراتژی های لازم برای آیلتس ۷ در اسپیکینگ ۲۰۲۴

در این ویدیو مدرس آیلتس ما به مهم ترین تکنیک های لازم برای نمره ۷ و بالاتر در آیلتس اشاره می کند.

استراتژی های کسب نمره ۷ آیلتس در اسپیکینگ


مدت زمان لازم برای گرفتن نمره آیلتس ۷

اما سوال مهم دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چه مدت زمان لازم است تا بتوانید آیلتس ۷ بگیرید.

جدول زیر همه اطلاعات لازم برای اینکه بفهمید در چه مدتی می توانید این نمره را کسب کنید در اختیارتان قرار داده است.

در کلاس عادیدر کلاس نیمه فشردهدر کلاس فشردهسطح شما
یک سال و نیم۸ ماه۵ ماهمبتدی
یک سال۶ ماه۴ ماهمتوسط
۵ ماه۴ ماه ۳ ماهپیشرفته

برای دیدن شرایط انواع کلاس ها در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد زمانبندی کلاس ها را چک کنید.


برای ۷ آیلتس باید چند تست را درست بزنید؟

گرفتن نمره ۷ آیلتس

تنها تعداد کمی از برنامه های دانشگاهی نیازمند نمره ای بالاتر از ۷ در آیلتس هستند و اینها دوره های فشرده ی زبانی مانند ادبیات، زبانشناسی و حقوق هستند.

نمره ی ۷ در آیلتس هدف نهایی اکثر دانشجویان بین المللی است. نمره ی ۷ یا ۷٫۵ در آیلتس نشانه ی این است که شما برای پیوستن به دوره ای دانشگاهی یا حتی دانشگاه های آکسبریج یا مؤسسات لیگ آیوی صلاحیت کافی را دارید. 

نمره ی ۷ در لیسنینگ آیلتس

 • برای نمره ی ۷/۰ باید از ۴۰ سؤال ۳۰ مورد را درست پاسخ دهید.
 • برای نمره ی ۷/۵ باید از ۴۰ سؤال ۳۲ مورد را درست پاسخ دهید.

نمره ی ۷ در ریدینگ آیلتس (ماژول آکادمیک)

 • برای نمره ی ۷/۰ باید از ۴۰ سؤال ۳۰ مورد را درست پاسخ دهید.
 • برای نمره ی ۷/۵ باید از ۴۰ سؤال ۳۳ مورد را درست پاسخ دهید.

نمره ۷ آیلتس در ریدینگ جنرال

 • برای نمره ۷ ریدینگ جنرال باید ۳۴ تا ۳۵ تست را درست بزنید

نمره ی ۷ در رایتینگ آیلتس (ماژول آکادمیک و جنرال)

 • به هر دو سؤال، جواب کامل بدهید.
 • پاراگرافهای واضح بنویسید، هر کدام باید ایده ای اصلی و جملات پشتیبان داشته باشند.
 • از واژگان سطح بالا با آگاهی از باهم گذاری ها استفاده کنید.
 • باید اشتباهاتتان را به شدت کاهش دهید.

نمره ی ۷ در اسپیکینگ آیلتس

 • راجع به هر موضوع داده شده، روان و طولانی صحبت کنید
 • از کلمات ارتباطی برای بسط صحیح ایده ها استفاده کنید
 • از واژگان کمی پیچیده که کمتر متداول هستند استفاده کنید
 • تسلط خوبی روی تلفظ و Intonation نشان دهید

کتاب هایی که حتما برای نمره ۷ آیلتس باید بخوانیم

اولی نکته ای که باید در مسیر کسب نمره ۷ آیلتس در نظر بگیرید کتاب های مورد نیاز برای این نمره می باشد. شاید شما بپرسید که چه منابعی در سال ۲۰۲۴ برای آیلتس بهترین انتخاب هستند. ما به شما کتاب هایی که باید حتما بخوانید را در زیر اشاره می کنیم.

 • کتاب Mindset for IELTS
 • کتاب Grammar for IELTS
 • کتاب Vocabulary for IELTS
 • کتاب های Cambridge IELTS 11 to 16
 • کتاب The official Cambridge Guide to IELTS

برای دانلود کامل لیست بهترین کتاب های آیلتس برای نمره ۷، حتما لینک بهترین منابع آیلتس را ببینید.


چه بخش هایی در نمره ۷ ایلتس بسیار موثر هستند

حتما شما هم مانند هزاران نفر دیگر این حقیقت را متوجه شده اید که هر چه قدر در قسمت های لیسنینگ و ریدینگ عملکردی عالی داشته باشید، بالا بردن نمره تان تا حتی ۰٫۵ در قسمت های رایتینگ و اسپیکینگ واقعاً می تواند خیلی سخت باشد!

چرا چنین چیزی روی می دهد؟ خب، نمرات لیسنینگ و ریدینگ تا حد زیادی به دانش در حیطه ی لغات و گرامر بستگی دارد. این دانش معمولاً با در ارتباط بودن با زبان انگلیسی و تمرین قابل دست یابی است. همچنین، در قسمت های لیسنینگ و ریدینگ آیلتس، جواب یا درست است یا غلط اما در رایتینگ و اسپیکینگ معمولا موارد دیگری هم اهمیت دارند.

نقش گرامر در گرفتن ۷

استفاده ی درست از گرامر ۲۵% از نمره ی شما را هم در رایتینگ و هم در اسپیکینگ شامل می شود.

یک معلم آیلتس خوب رایج ترین اشتباهات گرامری شما را می گوید و تشویقتان می کند تا خودتان آنها را تصحیح کنید. پس حتما باید این قسمت از زبان انگلیسی را به خوبی در برنامه یادگیری آیلتس خود قرار دهید.

نقش Coherence یا منسجم نوشتن و صحبت کردن در گرفتن ۷

در Writing و Speaking انگلیسی به شکلی مرتبط صحبت کردن یکی از الزامات اساسی کسب نمره ای خوب در آیلتس است. وقتی مطلبی غیر منسجم را می نویسید یا می گویید به شدت در نمره شما تاثیر گزار خواهد بود.

پس اگر از شما در مورد هدیه ای که گرفتید سوال می شود باید سعی کنید در مورد همان موضوع صحبت کنید نه مثلا در مورد مهمانی که به شما خوش گذشته!!

ٰنقش دایره کلمات یا Vocabulary در نمره ۷

دیکشنری ها شامل لغات زیادی هستند اما دانستن این قضیه که کدام ها اغلب استفاده می شوند و کدام ها در موقعیتی مانند امتحان آیلتس مناسب هستند همیشه راحت نیست. یکی از بهترین کتاب ها برای اینکار کتاب Vocabulary For IELTS است.

برای دانلود کتاب Vocabulary for IELTS به صورت رایگان می توانید به مطلب بهترین منابع آیلتس مراجعه کنید.

اما ممکن است بپرسید دایره لغات خوب چقدر موثر است.

حدود ۲۵٪ از نمره شما را استفاده از کلمات مناسب تشکیل می دهد. پس بسیار به آن دقت کنید.


دلایل عدم کسب نمره ۷ و بالاتر در آیلتس

شاید باورتان نشود اماخیلی از زبان آموزان قبل از اینکه با آموزشگاه ما تماس برقرار کنند حداقل یک بار در آیلتس شرکت کرده اند و موفق نشدند نمره مورد نظرشان را کسب کنند. اما چرا اینطور است؟ دلیلش کاملا مشخص است زیرا گرفتن این نمره آیلتس نیاز به مدرس با تجربه، آزمون های آزمایشی منظم، منابع به روز و مشاوره دقیق دارد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در ادامه برخی از مشکلات رایج زبان اموزان در کسب نمره بالاتر از ۷ آیلتس را اشاره می کند.

گیر کردن در نمره ۶ الی ۶.۵

رایج ترین مشکلی که زبان آموزان امتحان آیلتس با آن روبه رو می شوند چیزی است که ما آن را “حالت ایستا در سطح متوسط” می نامیم – که زبان آموزان برای دوره ای طولانی در سطح متوسط گیر می کنند. احتمال دارد که زبان آموزان در انگلیسی اهل رقابت باشند، قادر باشند تا هر چیزی را که می خواهند بگویند و به خوبی در زندگی روزانه ارتباط برقرار کنند، اما به خودشان می آیند و متوجه می شوند که در نمره ی مثلاً ۶ یا ۶٫۵ گیر کرده اند.

برای این که بتوانید این فاصله یا گپ را پر کنید باید با یک سری استراتژی های خاص آشنا باشید و بتوانید به خوبی سوالات آیلتس را تحلیل کنید. به خصوص در بخش رایتینگ با توجه به تغییرات اجاد شده از سال ۲۰۱۹ در آیلتس باید حسابی آماده این تغییرات باشید.

سرعت شما در جلسه امتحان پایین است

سرعت فردی خود را افزایش دهید. زمان در آزمون آیلتس دشمن شما است. داوطلبینی که در آزمون شرکت کرده و عملکردی را که می خواسته اند نداشتند، غالباً از این شکایت می کنند که چون سرعت پخش فایل صوتی خیلی زیاد بود نتوانستند به همه ی سؤالهای بخش لیسنینگ جواب دهند و  در آزمون ریدینگ زمان کم آوردند.

قالب ها را حفظ کرده اید

یکی از مشکلاتی که برای ایرانی ها در سال های اخیر پیش آمده این است که بسیاری از اساتید به زبان اموزان گفته اند که برای گرفتن نمره خوب کافیست یک سری از ساختار ها و قالب ها را حفظ کنید و در رایتینگ و اسپیکینگ استفاده کنید.

به هیچ وجه حفظ نکنید. این نکته بسیار مهم است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شدت تاکید دارد که در سال ۲۰۲۴ بر اساس قوانین جدید اگر ممتحن حتی حس کند شما قالبی را از حفظ کردید و یا طبیعی صحبت نمی کنید می تواند تا ۲.۵ نمره از شما کم کند.


مواردی که برای ۷ IELTS باید حتما انجام دهید کنید

قالب و ساختار امتحان را بشناسید

درباره ی قالب امتحان در ۲ مدل آکادمیک و جنرال به خوبی آگاه باشید.

برای اینکه بهتر با ساختار آزمون اشنا شوید حتما مطلب آیلتس چیست را ببینید.
۲– به قوانین و دستورات توجه کنید:

شما باید با تمام قوانین آیلتس آشنا باشید

رازهای گرفتن نمره 7 در آزمون آیلتس
رازهای گرفتن نمره ۷ در آزمون آیلتس

برای مثال در ‘لیسنینگ’، شما ۱۰ دقیقه وقت دارید تا جواب های خود را به پاسخ نامه منتقل کنید.

در رایتینگ باید حداقل ۱۵۰ کلمه و ۲۵۰ کلمه بنویسید. حتما کلمات را بشمارید تا این تعداد باشند

هدفتان را نمره به نمره بالا ببرید

هدف باید واقع‌گرایانه و تحقق‌پذیر باشد: می‌دانید که نمی‌توانید یک‌ شبه برای آزمون آیلتس خود آماده شوید برای همین پیش از آن‌که به خاطر استرس و زحمت بیش از حد سر درد یا معده‌درد بگیرید، هدفی واقع‌گرایانه و تحقق‌پذیر تعیین کنید.

شما نیاز به راهنمایی دارید

آیا شما یکی از آن داوطلبان هستید که تازه پایش را در دنیای آیلتس گذاشته است؟ خب پس شدیداً به یک مدرس نیاز دارید.برخی از افراد فکر می کنند چون زبان انگلیسی شان خوب است دیگر نیاز ی به استاد ندارند. در صورتی که این فکر اشتباه است. آیلتس به شدت تکنیکی است و نیاز به راهنمایی دارد.

برنامه ریزی دقیق باید انجام دهید

۳- ثبات قدم داشته باشید. باید سعی کنید یک زمان تخمینی که ممکن است از ۳ تا ۶ ماه طول بکشد را برای اینکه به نتیجه برسید در ذهنتان داشته باشید. در این مسیر حتما باید منظم باشید و با برنامه کار کنید.

اولویت ها را تعیین کنید

پیش از آنکه از اهداف‌تان بترسید، تلاش به اولویت‌بندی مشکلاتتان کنید. باد سعید کنید زمان مناسب را برای هر بخش از آیلتس اختصاص دهید.


در انتخاب مدرس آیلتس برای نمره ۷ چه مواردی را باید مد نظر داشته باشید

اعتبار آموزشگاه زبان را حتما چک کنید

ready for ielts 7
ready for ielts 7

یک آموزشگاه زبان در روند کسب نمره شما بسیار اهمیت دارد. قبل از اینکه برای هر دوره ثبت نام کنید، بپرسید که آیا به تسک های رایتینگ شما نمره داده شده و تصحیح می شوند یا نه، و از این مورد اطمینان حاصل کنید که تمرین های اسپیکینگ با مدرس مجرب کار می شود یا نه و اینکه آیا تضمینی در بدست آوردن نمره داده می شود یا نه

داشتن گزینه آنلاین بسیار مهم است

یکی از مزایای داشتن معلم آنلاین این است که انتخاب های شما دیگر محدود به مدرسین محدود نیست و حالا می توانید از بهترین های جهان انتخاب کنید! بعضی ها نگران هستند که مطالعه ی آنلاین مشابه آموزش حضوری نیست و ممکن است تا حدودی هم درست باشد. اما در سال های اخیر این کلاس های آنقدر با کیفیت شده اند که بسیاری از افراد این کلاس ها را بر کلاس های حضوری ترجیح می دهند.

حتما ضمانت برای کسب نمره بگیرید

حتما دقت کنید که برای نمره شما باید این تضمین به شما داده شود که حتما به این نمره دست می یابید و در صورتی که به این نمره نرسید هزینه شما به شما برگرداننده می شود.

حتما جلسات آزمایشی داشته باشید

حتما باید توجه کنید یک یا دو جلسه آزمایشی به شما داده شود و در صورتی که از استادتان راضی نبودید بتوانید استادتان را عوض کنید. در ایران اکسفورد نه تنها این گزینه به شما ارائه می شود بلکه در صورت عدم رضایت جلسات برگزار شده رایگان هم خواهد شد.