چگونه تلفظ زبان را بهبود دهیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این سوال را مورد بررسی قرار می دهد که چگونه تلفظ زبان را بهبود دهیم؟ برای آشنایی با گزینه های موجود برای این کار مطلب زیرا را حتما بخوانید.

چگونه تلفظ زبان را بهبود دهیم؟
چگونه تلفظ زبان را بهبود دهیم؟

اما چگونه تلفظ زبان را بهبود دهیم؟

در ابتدا چه مسائلی شما را از این کار باز می‌دارند، خصوصاً زمانی که به سفر می‌روید یا سعی دارید با یک بومی زبان به زبانی که یادگرفته‌اید صحبت کنید؟

برخی از واضح‌ترین شاخص‌ها شامل:

  • تلفظ حروف خاصی مانند ” R”.
  • نحوه تاکید بر روی صامت ها و مصوت‌ها
  • واعتماد به نفستان!

شما می‌توانید ایده‌ی بهتری را از مناطقی که می‌خواهید در آن کار کنید توسط درک ضعف‌های رایج در تلفظ و لهجه شروع کنید. و قادر خواهید بود به وسیله‌ی تمرین برخی از گام‌ها و روشهای زیر هر بار بیشتر شبیه یک بومی زبان صحبت کنید.

احتمال دارد سال‌ها طول بکشد تا یک لهجه کاملاً حذف شود اما با تمرین شما قطعا می‌توانید در آن قسمت‌ها که واقعاً سبب برجسته بودن (تابلو بودن) شما بودند بهتر شوید. بیایید شروع کنیم!

تلفظ صحیح کلمات در یک زبان خارجی به شما کمک می‌نماید که لهجه‌ای شبیه یک بومی زبان داشته باشید اینطور نیست؟خب برخی ممکن است تلفظ غلط را به عنوان عدم تلاش جهت یادگیری نکات دقیق یک زبان اما واقعیت این است که بسیاری از صدا‌ها که در برخی زبان‌ها مشترک هستند تنها در دیگر زبان‌ها مانند انگلیسی موجود نیستند.

برای مثال تلفظ حرف ” آر” در زبان پرتغالی ، “یو” در زبان فرانسه ، صدای گرفته ” جی ” در اروپایی اسپانیایی ، و ” آر” گول زننده در برخی زبانها مشترک هستند اما در دیگر زبانها مشترک نیستند. تلفظ آن ممکن است برای آنها سخت باشد اما قطعا غیر ممکن نیست که با اندکی تمرین و تمرکز بیشتر بر آن مهارت یابید.

مؤلفه‌های بسیاری وجود دارند که لهجه شما را شکل می‌دهند شامل آهنگ کلام و شما باید شیوه‌ای تنظیم کنید که وقتی به زبانی که یاد می‌گیرید صحبت می‌نمایید، حروف یا کلمات خاصی را تلفظ کنید.

یکی از بهترین روش‌ها جهت تمرین آن بوسیله گوش کردن است. در انجام اینکار شما اساساً گوش‌هایتان را برای فهم آهنگ زبان و چگونگی صدای آن تعلیم می‌دهید.