چگونه مهارت‌ Listening انگلیسی خود را بهبود دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به بررسی تکنیک ها و روش هایی می کند تا بدانید چگونه مهارت‌ Listening انگلیسی خود را بهبود دهید ؟به نظر من درک شنوایی یک مهارت پایه‌ایست. برای آن‌که با مردم مکالمه زبان انگلیسی برقرار کنیم باید بتوانیم درک کنیم. اگر مهارت‌های درک مطلب زبان انگلیسی خوب داشته باشیم، مهارت‌های صحبت کردن زبان انگلیسی آسان‌تر پیشرفت خواهند کرد.

چگونه مهارت‌ Listening انگلیسی خود را بهبود دهید
چگونه مهارت‌ Listening انگلیسی خود را بهبود دهید
چگونه مهارت‌ Listening انگلیسی خود را بهبود دهید
چگونه مهارت‌ Listening انگلیسی خود را بهبود دهید

اینجا یکسری خطوط مشی را بر می‌شماریم تا جواب های چگونه مهارت‌ Listening انگلیسی خود را بهبود دهید را درک کنید:

۱- اول از همه اینکه شما می‌توانید در خلال دو ماه خیلی پیشرفت کنید، پس آرامش داشته باشید. هرچه بیشتر آرامش و اعتماد بنفس داشته باشید، بیشتر از لیسنینگ و ریدینگ لذت می‌برید و بهتر عمل خواهید کرد. مطمئن شوید که بسیار گوش می‌دهید، حداقل یک ساعت در روز، هرگاه که در حین انجام کارهای دیگر فرصت می‌یابید. این کار را در حالتی همراه با آرامش انجام دهید. محتوایی را انتخاب کنید که برایتان جالب است و عمدتاً بر روی معنا تمرکز کنید. سعی کنید درباره‌ی موضوعی که به آن گوش می‌کنید، یاد بگیرید. بهرحال کارهایی هستند که برای حتی بهتر کردن این فرآیند می‌توانید انجام دهید.

۲- چه برای چیزهایی که صدای ضبط شده دارید چه آن‌هایی که اینطور نیستند به فعالیت ریدینگ خود ادامه دهید. ریدینگ راهی قدرتمند برای افزایش دایره‌ی واژگان است. بعلاوه وقتی به یک زبان خارجی می‌خوانیم، معمولاً اصوات را در سر (ذهن) خود ادا می‌کنیم. این به درک شنوایی شما کمک خواهد کرد.

۳- اگر ممکن است تلاش کرده و محتوایی بیابید که صوت و متن منطبق با هم دارند تا بتوانید کلمات یا عباراتی را که جا می‌اندازید، جستجو کنید. این قضیه لازم نیست اما مفید هست. هرچند، خود را به این محدود نکنید. همیشه نمی‌توانید چنین محتوایی بیابید، پس در ریدینگ و لیسنینگ خود از منابع گوناگون؛ یک مقاله‌ی روزنامه‌ای، یک پادکَست یا مصاحبه استفاده کنید. تلاش کنید میان یک گستره‌ی باریک از موضوعات بمانید که کم یا بیش دایره واژگان مشابهی را پوشش می‌دهد.

۴– وقتی محتوای صوتی که دوست دارید می‌یابید، در جایی که به موضوع علاقه داشته و صدا را دوست دارید، بیش از یکبار به محتوای صوتی مشابه گوش کنید. اگر از صدا خوشتان می‌آید، آهنگ و ریتم زبان بهتر در ذهنتان رسوخ می‌کند. من متوجه شده‌ام که این نه تنها در مورد تلفظ، بلکه در مورد درک مطلب هم کمک می‌کند.

۵– هر وقت ممکن بود در حین گوش دادن یا خواندن برای دریافت معنی ، تلاش به تمرکز بر روی تعدادی از عبارات یا اصطلاحات که به تازگی کشف یا به آن‌ها توجه کرده‌اید، بنمایید. این به مغز کمک می‌کند که این اصطلاحات را حفظ کرده و درک شنوایی شما را تقویت می‌کند. همچنین حفظ تمرکز شما را تضمین می‌نماید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند چگونه مهارت‌ Listening انگلیسی خود را بهبود دهید . برای این کار می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.