چگونه براحتی انگیسی را فرا گیریم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموز نشان می دهد که چگونه براحتی انگیسی را فرا گیریم ؟ هیچ کاری راحت نیست ولی می توانید مسیر را برای خودتان کمی هموار تر کنید و از آن لذت ببرید.

چگونه براحتی انگیسی را فرا گیریم
چگونه براحتی انگیسی را فرا گیریم

اما چگونه براحتی انگیسی را فرا گیریم ؟

زبان انگلیسی می تواند برای یادگیری چالش برانگیز باشد، اما یک سری عوامل هستند که یادگیری زبان را آسانتر می نمایند. با تمرین مهارتهای زبان انگلیسی و مکالمه انگلیسی، یک برنامه سالم برای یادگیری ایجاد نمائید و روش کلی خود را بهبود بخشید.

۱)

تنظیم اهداف: تعیین کنید که چقدر میخواهید روان شوید و به اهداف کوچکی که به شما کمک میکنند به تدریج به سطح مورد نظر برسید دست یابید.

* گام های کوچکتر دستیابی به آنها را آسانتر می کنند. برای مثال اگر هر ماه ۴۰ لغت جدید یاد بگیرید، ترسناک بنظر میرسد به خودتان بگوئید که باید هر هفته ۱۰ کلمه جدید یاد بگیرم. هدف کوچکتر می تواند کار را ساده تر نماید.

* در صورت لزوم اهداف خود را تغییر دهید. اگر اهداف فعلی استرس زا و رسیدن به آنها دشوار باشد، دلسرد می شوید و ممکن است تحصیلاتتان را رها کنید. از طرف دیگر، اگر اهداف فعلی به اندازه کافی شما را به چالش نکشد، ممکن است بی حوصله شوید و به همین دلیل مطالعاتتان را رها کنید.

۲)

برنامه روزانه تان را طرح ریزی کنید. هر روز مهارتهای کلامی (گوش کردن / صحبت کردن )و نوشتاری(خواندن/ نوشتن) را تمرین کنید. هر روز زمان خاصی را به تمرین اختصاص دهید و طی آن زمان مطالعه تان را انجام دهید.

* برنامه تان را با معلم ، دوستان ، یا بستگانتان درمیان بگذارید و از آنان بخواهید پیشرفتتان را بررسی نمایند.اگر درخصوص عواقب منحرف شدن از آن نگران باشید، ممکن است انگیزه بیشتری برای دنبال کردن برنامه تان پیدا کنید.

۳)

همراه با دیگران مطالعه کنید. یک کلاس انگلیسی واقعی پیدا کنید یا یک گروه کوچک دیگر از کلاس انگلسی را پیدا کنید تا با آنها به تمرین بپردازید.مطالعه زبان با همراهی یکدیگر به شما اجازه می دهد با یکدیگر یادبگیرید.

* کلاس های رسمی انگلیسی مفید هستند زیرا معلمان حرفه ای در آنها تدریس می کنند. به مربی انگلیسی تان اعتماد کنید. از خطا کردن یا پرسیدن سؤالاتتان نهراسید، وظیفه مربی شما تصحیح خطاها و پاسخ دادن به سوالات شماست.

* زمانی که انگلیسی را بصورت غیر رسمی می آموزید، سعی کنید در گروههای کوچک کار کنید نه گروهها بزرگ.هر چه تعداد افراد کمتر باشد احساس راحتی بیشتری می کنید و اضطراب کمتری خواهید داشت.

۴)

با اعتماد بنفس باشید. هنگامی که به تمرین زبان انگلیسی می پردازید از خطا کردن نترسید. اگر بدلیل اینکه در مورد سطح فعلیتان احساس نا امنی می کنید تمرین خود را متوقف کنید ، پیشرفتی حاصل نمی نمائید.

* زمانی که احساس عدم اطمینان می کنید ،پیشرفت هایی که تاکنون با مطالعه انگلیسی حاصل کرده اید را بازنگری نمائید.با درک اینکه چقدر پیشرفت حاصل کرده اید ممکن است تشویق شوید که خودتان را بهبود بخشید.

۵)

 به خودتان جایزه دهید. یادگیری انگلیسی میتواند خودش پاداش باشد، اما اگر در انگیزه دادن به خودتان مشکل دارید،راه های دیگر را برای کسب اهداف یادگیری زبان کوتاه مدت خودتان بیابید.