چه طور وقتی همیشه سرتان شلوغ است انگلیسی خود را تقویت کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چه طور وقتی همیشه سرتان شلوغ است انگلیسی خود را تقویت کنید ؟ پس اگر شما هم یک businessman بسیار پرکار هستید این متن را از دست ندهید.

اما چه طور وقتی همیشه سرتان شلوغ است انگلیسی خود را تقویت کنید

چه طور وقتی همیشه سرتان شلوغ است انگلیسی خود را تقویت کنید
چه طور وقتی همیشه سرتان شلوغ است انگلیسی خود را تقویت کنید

۱- هر روز یک لغت جدید بیاموزید
یادگیری روزانه یک لغت جدید هدفی ترسناک نیست، اما خیلی سریع دایره‌ی لغات شما را می‌سازد. اگر شما سعی کنید تا جایی که می‌توانید از آن‌ها در مکالمات خود استفاده کنید، یا اگر لغاتی را انتخاب کنید که به شغل، سرگرمی و علایق شما مرتبط است سریع‌تر در یادتان خواهند ماند.

۲- زبان تمام دستگاههای خود را به انگلیسی تغییر دهید
این یکی واقعاً راحت است. اگر شما زبان تلفن، کامپیوتر، تبلت و هر دستگاه دیگر خود را به انگلیسی تغییر دهید، آن وقت هیچ چاره‌ای ندارید جز این که هر موقع دستگاه‌ها را روشن می‌کنید، خواندن خود را تمرین کنید!

۳- جستجوهای اینترنتی خود را به انگلیسی انجام دهید
بیشتر ما دفعات بسیاری را در روز از موتورهای جستجوگر استفاده می‌کنیم، پس این روشی فوق‌العاده برای وارد کردن تمرین انگلیسی به عادات خود است. زبان گوگل یا موتورهای جستجوگر دیگر خود را به انگلیسی تغییر دهید و آن وقت هر موقع که شما بخواهید چیزی را پیدا کنید باید به انگلیسی فکر کنید، بنویسید و بخوانید.

۴- حسابهای زبان انگلیسی را در رسانههای اجتماعی دنبال کنید
همیشه در مقابل یک زبان قرار گرفتن بهترین روش یادگیری است. سعی کنید حساب‌های توییتر و لینکدین را که به زبان انگلیسی هستند دنبال کنید و صفحات فیسبوک هنرمندان، مارک ها و رویدادهای انگلیسی را دنبال کنید. هر موقع که شما در وقت استراحت خود رسانه‌های اجتماعی را چک می‌کنید، انگلیسی خود را هم تمرین می‌کنید.

۵- اخبار را به انگلیسی دنبال کنید
آیا شما معمولاً در مسیر محل کار یا دانشگاه خود عناوین خبر را در موبایل بالا و پایین می‌کنید؟ آیا موقعی که صبح در حال خوردن صبحانه هستید اخبار را تماشا می‌کنید یا گوش می‌دهید؟ عالی است! به جای اینکه این کار را به زبان بومی خود انجام دهید، با دنبال کردن کانال‌های خبر به زبان انگلیسی خود را به چالش بکشید. به این روش شما می‌توانید مهارت های خواندن و شنیداری خود را تمرین کنید – و شما احتمالاً توجه بیشتری هم به داستان‌های خبری می‌کنید!