چطور زبان هندی را یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این سوال پاسخ می دهد که چطور زبان هندی را یاد بگیریم؟ از آنجا که تدریس زبان هندی علی رغم اهمیت بالای آن در ایران بسیار اندک انجام می پذیرد راه هایی را به شما نشان می دهیم که بتوانید بر اساس آن زبان هندی را یاد بگیرید.

چطور زبان هندی را یاد بگیریم؟
چطور زبان هندی را یاد بگیریم؟

اما چطور زبان هندی را یاد بگیریم؟

۱

در یک کلاس آموزش زبان هندی ثبت نام کنید. یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبانی جدید این است که در کلاس حضوری ثبت نام کنید، تا بتوانید با معلم و سایر دانش‌آموزان حداقل هفته ای یکبار تعامل داشته باشید. (به این ترتیب) قادر خواهید بود زبان هندی خود را طی مکالمات رو در رو با معلم‌تان تمرین کنید و به دستورالعمل‌های تلفظ و آهنگ کلام دست یابید.

  • همچنین میتواند مفید باشد که خود را با دانش آموزانی که این زبان را یاد می گیرند محاصره کنید؛ چراکه به این ترتیب همه نقش پشتیبان یکدیگر را در تمرین زبان ایفا خواهید کرد. در کالج یا دانشگاه خود به دنبال کلاس های زبان هندی باشید یا به دنبال مرکز اجتماعات هندی در منطقه ی خود بگردید.

۲

از ابزار آنلاین مانند ویدئوها و پادکست ها استفاده کنید. ابزار یادگیری آنلاین برای گویشوران تازه‌کار هندی که روی لغات و عبارات تمرکز می‌کنند، موجود هست و البته اجزای پیچیده تر این زبان مانند تصریف، لفعال، صفات و اصوات هندی را نیز شامل می‌شود.

۳

کتابهای هندی کودکان را مطالعه کنید. کتابهای کودکان به زبان هندی می‌تواند راهی عالی برای یادگیری لغات و عبارت پایه به روشی جالب و در دسترس باشد. بسیاری از کتابهای کودکان همچنین برای بهتر شدن در مکالمات هندی نیز خوب هستند و به صورت تصویری موجب تقویت دایره واژگان می شوند.

  • شما می‌توانید بیش از ۶۰ کتاب کودکان به زبان هندی را در این سایت پیدا کنید: http://www.learning-hindi.com/، برخی فایل صوتی کتاب را نیز به منظور بهتر شدن تلفظ به همراه دارند.

۴

هندی خود را با یک دوست که روان صحبت می کند تمرین کنید. اگر دوستی دارید که زبان هندی را به طرزی سلیس صحبت می کند، ملاقاتهایی هفته ای را به وی ترتیب دهید تا به هم ملحق شده و مکالمه ی هندی را تمرین کنید. از موضوعات ساده مانند آب و هوا یا احساس‌تان در آن روز، استفاده کنید و تلاش‌تان بر حرکت به سمت موضوعات پیچیده تر باشد.

همچنین می توانید در جلسات گروهی منطقه ی خود شرکت کنید تا ببینید گروهی هندی برای تمرین وجود دارد یا خیر.