آموزش زبان ازبکی (ازبکستانی)

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان ازبکی (ازبکستانی) در ایران می باشد. ما با در اختیار داشتن اساتید ازبک و مجرب شما را در این مسیر همراهی می کنیم. علاوه بر داشتن کلاس می توانید روش های زیر را نیز امتحان کنید.

آموزش زبان ازبکی (ازبکستانی)
آموزش زبان ازبکی (ازبکستانی)

اما آموزش زبان ازبکی (ازبکستانی) به چه صورت انجام می شود:

۱

محتوای یادگیری زبان ازبکی جمع آوری کنید. ازبکی پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی جزو زبان‌های گسترده نبود. با اینحال، روند ثابت و رو به رشدی از کتاب‌های اصطلاحات، دوره‌های خود آموز، کتاب‌های درسی، دستور زبان و دیکشنری انگلیسی به ازبکی وجود دارد. اگر ترکی یا روسی می‌خوانید، خواهید دید که حتی منابع بیشتری هم در اختیارتان هست.

  • منابع موجود را در اینترنت، کتابخانه و کتابفروشیهای محلّی بررسی کنید.

۲

به زبان ازبکی گوش کنید. برای اینکه گوشتان به هر زبانی عادت کند باید تا حد امکان به آن گوش کنید – ازبکی نیز استثنا نیست. اگر جستجویی ساده در گوگل یا یوتیوب داشته باشید، فایل های صوتی، ویدئوهای ازبکی و منابع رسانه ای بسیاری از این قبیل پیدا خواهید کرد. یکی از منابع عالی بی‌بی‌سی ازبکی است.

۳

با افراد اهل ازبکستان رفاقت کنید. اگر از پراکندگی اهالی ازبکستان در محل زندگی خود آگاه هستید یا به دوستی مکاتبه ای و اتاق‌های گپ‌زنی دسترسی دارید، دوستان ازبک زبان را پیدا کنید. باید خودتان را در غذا و فرهنگ ازبکی غوطه‌ور سازید تا بتوانید مهارت‌های زبانی‌تان را تمرین کنید.

۴

در دوره‌ی زبانی ازبکی شرکت کنید یا معلم زبان ازبکی پیدا کنید. هیچ چیزی بهتر از یادگیری تحت راهنمایی مناسب معلمی باتجربه نیست. اگرچه پیدا کردن دستورالعمل‌های مربوط به زبان ازبکی به خاطر کمیاب بودنش در بیرون از آسیا چالشی باورنکردنی است، اما باز چیزی از شم کم نمی‌کند که دنبالش بگردید. ممکن است دانشجویان ازبکی در منطقه ی زندگی‌تان وجود داشته باشند که عاشق تدریس هستند!

۵

تا آنجا که می‌توانید راجع به ازبکستانی‌ها بخوانید. زبان، چیزی فرای کلمات و نحو است و به طرزی پیچیده با تاریخ و فرهنگ گره خورده است. همزمان یا پیش از آن‌که ازبکی را یاد بگیرید، خودتان را تا حدّ ممکن در اطلاعات مربوط به ازبکستانی‌های و سنت‌های‌شان غرق کنید. هرچه مطلع‌تر باشید، بهتر می‌توانید ظرایف زبان ازبکی را درک کنید.