چگونه برای امتحان لیسنینگ آیلتس آماده شوید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان خواهد داد که چگونه برای امتحان لیسنینگ آیلتس آماده شوید؟ مهارت لیسینیگ آیلتس یکی از مهارت هایی است که همیشه زبان آموزان از آن واهمه دارند. پس با ما همراه باشید تا بیشتر با مهارت و تکنیک های آن آشنا شوید.

چگونه برای امتحان لیسنینگ آیلتس آماده شوید؟
چگونه برای امتحان لیسنینگ آیلتس آماده شوید؟

چگونه برای امتحان لیسنینگ آیلتس آماده شوید؟

  • داوطلبان طی امتحان لیسنینگ آیلتس باید به منبع صوتی گوش کنند و سپس به سوالات مرتبط به آن پاسخ دهند.
  • با این حال، لهجه های مختلفی وجود دارد که داوطلبان باید بشنوند و سپس به سوالات پرسیده شده ی مرتبط جواب دهند. منابع صوتی می توانند لهجه ی استرالیایی، انگلیسی، نیوزیلندی یا آمریکای شمالی داشته باشند. احتمال دارد که آن ها حتی ترکیبی از همه یا بعضی از این لهجه های انگلیسی زبان باشند.
  • امتحان لیسنینگ آیلتس چهار قسمت مختلف دارد که هر کدام شامل ۲۰ مجموعه ی متفاوت از سوالات هستند.
  • زمان اختصاص داده شده به کل امتحان ۴۰ دقیقه است. بنابراین، داوطلبان باید برای کامل کردن هر قسمت ۱۰ دقیقه را تقسیم کنند.
  • روش دیگر جواب دادن به سوالات امتحان این است که ۳۰ دقیقه را برای چهار قسمت تقسیم کنید و از ۱۰ دقیقه ی آخر برای انتقال جواب ها از کتابچه ی سوالات به پاسخ نامه استفاده کنید.
  • هر قسمت شامل ترکیبی از سوالات درک مطلب، کامل کردن متن، و سوالات معادل جمله است. بنابراین، داوطلبان باید فهمی درست از زبان انگلیسی داشته باشند تا در امتحان قبول شوند.

همان طور که همه ی شما می دانید، امتحانات آزمایشی لیسنینگ آیلتس را می توان از اینترنت گرفت. ما توصیه می کنیم که داوطلبان معتبرترین وبسایت ها را برای تمرین امتحان انتخاب کنند. این همچنین به آن ها کمک خواهد کرد تا انواع مختلف سوالاتِ پرسیده شده را بعد از هر صدای ضبط شده در لیسنینگ آیلتس تمرین کنند.

علاوه بر تمرین امتحانات آزمایشی لیسنینگ آیلتس، داوطلبان می توانند قبل از شرکت در آزمون گوش کردنِ روزانه به رادیو بی بی سی را در لهجه های مختلف انگلیسی به یک عادت تبدیل کنند. از این لحاظ، موثرترین نکته و حقه ی لیسنینگ آیلتس می تواند گوش کردن به مکالمات بین دو یا چند نفر باشد.

اگر داوطلبان به طور منظم فیلم های انگلیسی ساخته شده توسط کشورهای مختلف را تماشا کنند می توانند در امتحان لیسنینگ آیلتس هم قبول شوند.