چطور زبان چینی را خوب صحبت کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های مختلف زبان چینی را با فشردگی های متفاوت برای زبان آموزان اجرا می کند. اما اگر می خواهید بدانید چطور زبان چینی را خوب صحبت کنیم؟ باید این مطلب را دنبال کنید.

چطور زبان چینی را خوب صحبت کنیم؟
چطور زبان چینی را خوب صحبت کنیم؟

چطور زبان چینی را خوب صحبت کنیم؟

بیشتر صحبت کنید

اغلب زبان‌آموزان چینی در مقایسه با توانایی‌شان برای حرف زدن به این زبان از دانش نظری بیشتری برخوردارند، آن‌ها نمی توانند جملات را کنار هم قرار دهند و لغات را به اندازه ی کافی سری انتخاب کنند. به دنبال شریک مبادله ی زبانی یا معلم خصوصی باشید که بتوانید با آن‌ها به طور منظم صحبت کنید. شما به گرامر یا لغات جدید نیاز ندارید. همه ی آن‌چه نیاز دارید، عبارت است از تمرین صحبت کردن.

اگر نمی توانید یک دوست چینی‌زبان پیدا کنید، با خودتان حرف بزنید. اگرچه اینکار شاید خیلی عجیب به نظر برسد، اما یک جنبه ی مهم برای روان شدن در هر زبانی ابراز واضح افکار است. همزمان که فعالیت های روزانه‌ی‌تان را انجام می دهید، کارتان را به چینی توضیح دهید. وقتی به رادیو گوش می دهید یا تلویزیون تماشا می کنید به زبان ماندارین واکنش نشان دهید.

بازی های زبانی

اگر زبان آموزان چینی می خواهند به خوبی صحبت کنند باید قادر باشند تا راه خروج خود را از موانعی که هر روز در فعالیت هایشان است، پیدا کنند. اگر شما روی هر لغتی که می گویید گیر کنید، نمی توانید کاملاً سلیس صحبت کنید. به این منظور، بازی های زبانی به ساختن گرامر شما کمک می کنند. شما قادر خواهید بود تا برای ابراز افکار خود از لغات مختلف استفاده کنید.

خوب صحبت کردن واقعی، توانایی صحبت درباره ی موضوعات روزانه با اشتیاق است. در طول مدت دوره ی زبان ماندارین خود، شما موضوعات متنوعی را یاد خواهید گرفت که به ندرت درباره شان می دانید.سپس دوباره شما می توانید موضوعی جدید را انتخاب کنید تا خواه هر روز یا هر هفته دوره کنید. این در یافتن لغات درست برای آن موضوع به شما کمک خواهد کرد. گویشوران بومی همیشه از یادگیری و تسلط بر زبان چینی لذت می برند، پس اگر شما آرزو دارید تا همپای آن ها پیش روید باید الان شروع کنید و مدام زبان ماندارین را تمرین کنید.

خیلی از شاگردان مشتاق هستند تا در چینی سلیس شوند اما در آخر به دلیل طبیعت سخت این کار دلسرد می شوند. صادقانه بگوییم که روان صحبت کردن به طور مسلم دست یافتنی است. زبان آموزان سلیسِ چینی آدم های عجیب و غریبی نیستند.