کدام مهم تر است کلمات زبان چینی یا جملات زبان چینی ؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عنوان تخصصی ترین مرکز آموزش زبان چینی در ایران به این سوال پاسخ می دهد که کدام مهم تر است کلمات زبان چینی یا جملات زبان چینی ؟ با ما همراه باشید.

کدام مهم تر است کلمات زبان چینی یا جملات زبان چینی ؟
کدام مهم تر است کلمات زبان چینی یا جملات زبان چینی ؟

اما کدام مهم تر است کلمات زبان چینی یا جملات زبان چینی ؟

بیاید نگاهی بیاندازیم به همه ی لایه های زبان چینی و مکان و زمان استفاده‌ی آن‌ها.

۱- یادگیری خطوطی که کاراکترها را می سازند: این یادگیری کاراکترها را آسان تر می کند.

۲- یادگیری تکی کاراکترها: این یک گام به برقراری ارتباط نزدیک تر است. در اینجا اکثر کاراکترها در لغات به کار رفته اند.

۳- یادگیری تکی لغات: لغات مهمترین لایه ی یادگیری زبان چینی هستند چون واحدهای بنیادین خواندن و درک مطلب می باشند.

۴- در نهایت، عبارات به کار رفته در ارتباط با یکدیگر هستند. در اینجاست که گروه لغات به هم در جمله متصل می شوند و ارتباط را قابل درک می کنند.

سؤالی که مطرح می شود این است: آیا باید در فراگیری زبانی چینی روی یادگیری جملات تمرکز کنید یا کلمات؟

مطالعات نشان می دهند که وقتی زبانی جدید می آموزید، همیشه یک گزینه ی منطقی این است که بجای عبارات یا جملات همیشه روی یادگیری لغاتی تکی تمرکز کنید. بیایید نگاهی به حوزه‌هایی بیاندازیم که همیشه بهتر است در آن ها بیشتر روی لغات متمرکز شویم:

۱- یادگیری و فهم لغات راحت تر است: وقتی شما یک زبان جدید را می آموزید، قصد دارید تا در واقع زمان بیش تری را به یادگیری زبان اختصاص دهید و احساس پیشرفت کنید، به جای این که تلاش کنید تا بگردید که چه چیزی را یاد بگیرید و چه چیزی را یاد نگیرید.

۲- دوره ی لغات راحت تر است: وقتی شما شروع به یادگیری هر زبانی می کنید، باید از پایه آغاز کنید. این فقط موقعی میسر است که شما با یادگیری لغات شروع کنید. هر روز تعداد کمی لغت بیاموزید، و در آخر، روزی می آید که شما قادر هستید تا یک عبارت یا حتی یک جمله ی کامل را بنویسید و دوره کنید.

۳- عبارات وقتی با لغات مقایسه می شوند به آن اندازه مفید نیستند: این حقیقتاً یعنی شما باید بیش تر روی لغات تمرکز کنید، که، در واقعیت، بلوک های ساختن هر جمله ای هستند. اگر تمرکز شما روی عبارات باشد، فقط می توانید قادر باشید تا چیزهایی را بگویید که در آن عبارت پوشش داده شده اند، و نه چیزی بیش تر از آن.