چطور در آیلتس تمرکز خودمان را حفظ کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز نشان می دهد که چطور در آیلتس تمرکز خودمان را حفظ کنیم ؟ اگر نتوانید تمرکز خود را حفظ کنید هر گونه آمادگی چندان مفید نخواهد بود و نمی توانید نمره مورد نظر خود را بدست آورید. ممکن است عوامل زیادی از صدای راه رفتن افراد تا خودکار فشاری داوطلب دیگر باعث شود شما تمرکزتان را از دست دهید. اما ما به شما نشان می دهیم که چطور همچنان متمرکز روی آزمون باشید.

how to stay focused on ielts
how to stay focused on ielts

اما چطور در آیلتس تمرکز خودمان را حفظ کنیم :

بیایید با این قضیه روبه رو شویم، امتحانات آیلتس می توانند استرس آور باشند. اما آنچه که حتی استرس بیشتری دارد این است که بدون آمادگی در امتحان آکادمیک آیلتس شرکت کنید. پس چه طور از عهده ی این استرس برمی آیید؟ شما می توانید این نکات ساده را دنبال کنید

تمرکز ناشی از بهتر شناختن آیلتس است. برای شناخت آخرین اخبار آیلتس حتما مطلب آموزش آیلتس را ببینید.

چه طور از لحاظ فکری خود را آماده کنید

مطمئن شوید که زمان قابل توجهی را به آشنا سازیِ خود با همه ی منابعی که باید بدانید اختصاص می دهید، این یعنی با دقت خواندن و اصلاح کردن برای هفته ها یا ماه ها (نه ساعت ها یا دقیقه ها!) دانستن منابع باعث می شود تا سرعت پیشرفتتان برای امتحان آیلتس خوب باشد. وقتی شما در واقع می دانید چه بنویسید اینکه اجازه دهید تا ذهنتان به طرف خیالبافی برود سخت تر می شود.

چه طور از لحاظ فیزیکی خود را آماده کنید

اینکه شب قبل را تا دیر وقت بیدار بمانید هرگز ایده ی خوبی نیست. مطمئن شوید که قبل از روز امتحان آیلتس زیاد استراحت می کنید. خسته بودن فقط به از دست دادن تمرکز شما کمک می کند.

یک صبحانه ی خوب به همراه قهوه داشته باشید!

صبحانه واقعاً یکی از مهمترین وعده های غذایی در روز است، به خصوص وقتی شما امتحان آیلتس دارید. صبحانه روزتان را شروع می کند و در سراسر آزمون آیلتس شما را با انرژی نگه می دارد. قهوه را هم فراموش نکنید؛ حاوی کافئین و ضد اکسیدکننده ها است که هشیاری و تمرکز را افزایش می دهد، همچنین باعث می شود تا توانایی یادسپاریِ اطلاعاتتان بهتر شود.

ساختار، محل و زمان امتحان آیلتس را بدانید

شما باید قبل از امتحان آیلتس به ذهن خود استراحت دهید. مطمئن شوید که ساختار آزمون آیلتس آکادمیک خود را می دانید، و اینکه برای تکمیلش چه قدر زمان دارید. قصد شما این است که از همه ی هراس های محتمل اجتناب کنید. این باید چنین اطمینانی را القا کند که شما با آرامی و با اعتماد به نفس وارد مرکز آزمون آیلتس می شوید و آماده اید تا به پتانسیلِ کامل خود دست یابید.

۵- حتی اگر فکر می کنید لازم نیست قبل از امتحان به دستشویی بروید

احمقانه به نظر می رسد، اما تعداد افرادی که وسط آیلتس از جلسه ی امتحانی بیرون می روند چون بدنشان می خواهد چیزی را به آنها بفهماند شگفت زده تان می کند. این کار فقط حواستان را از امتحان آیلتس پرت می کند. از آنها اجتناب کنید و قبل از آزمون بروید. به یاد داشته باشید این امتحان حداقل دو ساعت و نیم طول می کشد!

۶- روی هدف خود متمرکز شوید

در مرکز امتحان آیلتس منحرف شدن فکرتان راحت است، و در اصل دلیلش این است که احتمالاً یکی از آرامش بخش ترین اتاق هایی است که تا به حال در سراسر زندگی خود در آن بوده اید. با این حال، یادآوریِ دلیل حضورتان و آنچه را که می خواهید کسب کنید فوری می تواند شما را در مسیرتان قرار دهد.

۷- خیلی روی یک سوال وقت نگذارید – ادامه دهید

گاهی یکی از سوالات در امتحان آیلتس آکادمیک شما را کاملاً خسته می کند؛ این می تواند باعث شود تا تمرکز و روند کار خود را از دست بدهید. با این حال، شما فقط باید آرام بمانید و آماده باشید تا به سادگی ادامه دهید و در سوال بعدی بهترین عملکرد را داشته باشید.

۸- به یاد داشته باشید که این فقط امتحان آیلتس است. می توانید باز در آن شرکت کنید

شما باید به یاد داشته باشید که این فقط امتحان آیلتس است. اگر شما دفعه ی اول نمره ای را که لازم دارید نگیرید، دنیا به آخر نرسیده است! امتحان آیلتس آکادمیک می تواند تجربه ی خیلی استرس آوری باشد. احتمال دارد شما به آن اندازه که امیدوار بودید عملکرد خوبی نداشته باشید اما احتمالاً می توانید باز در آن شرکت کنید، و اگر هم شرکت نکنید زندگی ادامه دارد. واقعاً ادامه دارد من این را قول می دهم.

همچنین در مصرف نوشیدنی هایی که باعث تمرکز می شود زیاده روی نکنید.

برای آشنا شدن با ساختار امتحان آیلتس آکادمیک، و برای تمرین ها و نکات زیادی می توانید مطالب ما را در سایت ایران اکسفورد دنبال کنید.