تقویت گرامر برای آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تقویت گرامر برای آزمون آیلتس را یکی از مباحث بسیار مهم می داند. اگر شما هم در این sub skill زبان انگلیسی نقطه ضعف دارید این راهنما را تا انتها دنبال کنید تا بتوانید نتیجه مناسبی از آزمون بگیرید.

improve ielts grammar
improve ielts grammar

تقویت گرامر برای آزمون آیلتس چطور امکان پذیر است؟

وقتی شما در حال آماده شدن برای امتحان آیلتس هستید، یادگیری گرامر یکی از مسیرهای کوتاه برای اطمینان از این مساله است که پایه ریزی درستی دارید. گرامر چیزی است که ساختار و سیستم زبان را تعریف می کند. وقتی شما در حال گوش دادن، نوشتن، خواندن یا صحبت کردن هستید برای معنا دادن به یک جمله ترتیبی وجود دارد.

آیلتس آزمونی است که باید در آن به روز باشید. برای به روز بودن در آیلتس مطلب آموزش آیلتس را حتما بخوانید

در حالیکه شخص می تواند یک زبان را بدون فهمیدن گرامرش یاد بگیرد، این می تواند موقع آماده شدن برای آیلتس کمکتان کند. ما در این مقاله به شما می گوییم که چه طور با اختصاص دادن زمان برای فهمیدن گرامر بر استرس یادگیری یک زبان جدید غلبه کنید. کشف هر کدام از اینها به شما می گوید که ساخت یک جمله ی کامل و با معنا چه طور است. برای اینکه قادر باشید همه ی مطالب بالا را متوجه شوید، تلاش کنید تا موارد زیر را انجام دهید.

در مجلات و وبلاگ ها غرق شوید

موقع آماده شدن برای آیلتس، هر جمله را با در ذهن داشتن گرامر بخوانید. این یعنی ۵ دقیقه خواندن می تواند شما را به ۲۵ دقیقه نزدیک کند اما ارزش تمرین کردن را دارد. به علاوه، شما می توانید با مکث کردن و تلفظ ها آن را بلند بخوانید تا نه تنها گرامر را به درستی متوجه شوید بلکه این به تلفظ و زیر و بمی صدای شما هم کمک می کند. از آنجا که ما می دانیم مقالات آیلتس با تکنولوژی، تحقیق و تحصیلات عالی مرتبط هستند، خواندن وبلاگ ها و مجلات به شما توصیه می شود تا خود را با محتوای مرتبط محاصره کنید. شما حتی می توانید پادکست هایی را در رابطه با این موضوعات به شکل آنلاین پیدا کنید.

فقط نخوانید، بنویسید

نوشتن درباره ی موضوعی که به آن علاقه دارید می تواند به شما کمک کند تا موقع نوشتنِ افکار خود سریع و چابک شوید.

افکار خود را تحلیل کنید تا بدانید که گرامر درستی را به کار می برید یا نه. به محض اینکه شما بدانید در کدام یک از قسمت های جملات اشتباه کردید حواستان به آنها خواهد بود تا تصحیحشان کنید. وقتی هشیار باشید بقیه ی مسائل راحت خواهد بود.

۳- علائم نقطه گذاری را فراموش نکنید

نقطه گذاریِ غلط می تواند معنای یک جمله را کاملاً عوض کند. برای مثال – ‘Let’s eat Grandma’ و ‘Let’s eat, Grandma’ می توانند دو معنای خیلی متفاوت داشته باشند.

نقطه گذاری جملات را به درستی انجام دهید تا هر جمله معنای صحیحی داشته باشد. بدانید چه زمانی از ویرگول استفاده کنید. کاربردِ علامت نقل قول و آپوستروف را برای مخفف نوشتن یا نشان دادن مالکیت بدانید.

نقطه گذاری به خواننده کمک می کند تا متوجه چیزی شود که شما در حال تلاش برای برقراری ارتباطش هستید، پس این را به عنوان قسمت بزرگی از تمرین گرامر خود در نظر بگیرید.

۴- مجموعه ای از مترادف ها درست کنید

مترادف ها لغاتی هستند که معنای مشابهی با آن کلمه ی به خصوص دارند. برای مثال – ‘I like studying at night’ می تواند جایگزینِ ‘I prefer studying at night’ شود.

تا حدودی مشابه است اما شما خودتان می توانید قضاوت کنید که کدام یکی بهتر است. بعضی لغات مناسب تر از بقیه هستند.

مجموعه ای از مترادف ها را درست کنید تا وقتی در طول امتحان می نویسید یا صحبت می کنید باهوش تر یا سلیس به نظر برسید.

برای مثال – ‘I am a socially active person یا ‘I enjoy social interactions with friends and family’ می تواند جایگزین ‘I like spending time with friends and family’ شود.

۵- روش هایی سرگرم کننده را برای یادگیری پیدا کنید

خواه به کمک بازی ها باشد یا ویدئوها یا گوش دادن به رادیو، با استفاده از وسایل مختلفی که در دسترس شما است این تسکِ عادی را به بازی تبدیل کنید.

یک دیکشنری داشته باشید و اگر شما تلفن همراه هوشمند دارید باید اپلیکیشن را دانلود کنید. اگر منابع ریدینگ برایتان خسته کننده بود، ژانر مورد علاقه تان را انتخاب کنید اما هدفتان این باشد که سبک نوشته و گرامر را مطالعه کنید.

احتمال دارد که شما حتی برنامه های تلویزیونی یا فیلم های انگلیسی را تماشا کنید. موقع تماشا زیرنویس را بیاورید چون سریع صحبت می کنند به احتمال زیاد گفته های آنها را متوجه نخواهید شد.