چگونه درباره‌ی خود به انگلیسی صحبت کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش این مسئله را انجام می دهد که چگونه درباره‌ی خود به انگلیسی صحبت کنید. این مسئله بسیار مهم است. پس متن را به خوبی بخوانید.

چگونه درباره‌ی خود به انگلیسی صحبت کنید
چگونه درباره‌ی خود به انگلیسی صحبت کنید

اما چگونه درباره‌ی خود به انگلیسی صحبت کنید

چندبار عبارت Tell me about yourself?  شنیده‌اید؟ ممکن است آن را چه در میهمانی باشد و چه در خلال یک مصاحبه در هنگام ملاقات شخصی جدید بشنوید. ممکن است حتی آن را در کلاس درس از افرادی بشنوید که می‌خواهند درباره‌ی یکدیگر بیشتر بدانند. پس از کجا شروع می‌کنید؟ اگر در تلاش برای یادگیری زبان هستید، راهنمایی ما به شما اینست که بسته به موقعیت درباره‌ی خود صحبت کنید.

عبارات مصطلحی که برای توصیف خود می‌توانید استفاده کنید

What’s your name?                                 My name is Patricia.

How old are you?                                     I’m 23 years old.

What do you do?                                      I’m a student.

Where do you live?                                 I live in London.

What do you do for fun?                      I like to paint in my spare time.

به یاد داشته باشید که این یکسری سؤال عمومی است و لذا نیاز ندارید همه‌ی این‌ها را استفاده کنید! آن‌ها به موقعیت بستگی دارند. در یک موقعیت رسمی مانند یک مصاحبه، مردم می‌خواهند که درباره‌ی زمینه‌ی تحصیلی و زمینه‌ی کاری شما بدانند مثلاً اینکه از چه چیز در این حوزه‌ها لذت برده‌اید و چرا این‌ها باعث شده که برای کار درخواست دهید. در یک شرایط غیر رسمی مانند دیدار با شخصی در میهمانی مردم مایل هستند که درباره‌ی شغل شما، نحوه‌ی آشنایی‌تان با حاضرین در میهمانی و چیزهایی مانند اینکه در اوقات فراغت خود از چه چیز لذت می‌برید بدانند.

پاسخ مصاحبه

من ۲۱‌ ساله هستم و تازه مدرکم را در رشته ی فلسفه گرفته ام. به دنبال پیشرفت مهارت های دیگر خود برای فعالیت در سیاست هستم. من از این که رئیس انجمن مناظره هستم واقعا لذت بردم، که در ساختن استدلال از دیدگاه های مختلف به من کمک کرد. افراد جالب بسیاری را هم در آن موقعیت ملاقات کردم. من می خواهم این شغل را یاد بگیرم، که به همین دلیل دوست دارم برای _____ کار کنم.