از تکنولوژی در یادگیری زبان به نفع خود استفاده کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روز ترین موسسه زبان ایران است. اما چگونه از تکنولوژی در یادگیری زبان به نفع خود استفاده کنید. برای این کار با ما باشید.

از تکنولوژی در یادگیری زبان به نفع خود استفاده کنید
از تکنولوژی در یادگیری زبان به نفع خود استفاده کنید

چگونه از تکنولوژی در یادگیری زبان به نفع خود استفاده کنید :

ما در دورانی شگفت‌انگیز زندگی می‌کنیم که پیشرفت‌های تکنولوژی درهایی را باز می‌کنند که قبلاً روی ما بسته بوده‌‌اند. ما الان بیش از هر زمان دیگرف راه‌های خیلی بیشتری برای گفتگو با رفقایمان از ملل و زبان‌های خارجی داریم.

تلگرام‌ها راهی فوق‌العاده برای برقراری ارتباط هستند و اجرای آن‌ها را کاملاً ارزان خواهید یافت! آن‌ها عمداً طوری طراحی شده‌اند که کوتاه و شیرین باشند، همین باعث شده برای آن‌هایی که به تازگی سفر زبانی خود را آغاز کرده‌اند، عالی باشد.

میانگین یک تلگرام در دنیای انگلیسی‌زبان شامل ۱۱ تا ۱۵ لغت می‌شود. ایده‌ی آن اینست که پیغامتان را تا حد امکان مختصر اما با راه‌های ساده از جایی به جای دیگر انتقال دهید.

به یاد داشته باشید که هر لغت هزینه‌ی پنی‌های به سختی حاصل شده را دربر خواهد داشت- که توسط آن شرکت‌های ارتباطی اخذ خواهند شد.

به دنیای قدیم سفر کنید

دوست من، سفر کردن هرگز ساده‌تر از این نبوده است! در این عصر مدرن، کشتی‌های بخاری ظرفیت پیمایش اقیانوس اطلس را در کمتر از یک هفته دارند. در عجب عصر باشکوهی خود را یافته‌ایم که زندگی می‌کنیم، پر از فرصت‌های پایان ناپذیر!

فقط تصور کنید- شما و اقیانوس پهناور. باد نمکی از درون موهایتان می‌گذرد و می‌توانید آفتاب را که به پشتتان می‌خورد احساس کنید. سرزمینی دیگر در برابر شما بهمراه احتمالات قرار گرفته است. فرصت‌هایی برای دیدار با آدم‌های جدید، ضیافت با غذاهای عالی، محصولات خوشمزه کسب کنید و مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید.

آیا پول برای شما یک مشکل است؟ راه حل‌های زیر را در نظر بگیرید.

با عضوی از خانواده‌ی اعیان یا پولدارهای قدیمی رفیق شوید (یا اگر موقعیتش پیش آمد با پولدارهای جدید). خود را برای آن‌ها ارزشمند کنید تا وقتی تور اروپای خود را شروع کردند، هیچ راهی به جز بردن محرم اسرار خود نداشته باشند.

در بدترین حالت همیشه گزینه‌ی مسافرت قاچاقی هست. می‌توانید مخفی بمانید و در روز کتاب زبانتان را بخوانید و شب‌ها برای ضیافت یواشکی به داخل آشپزخانه بروید تا شکمتان سیر شود.

از تمرین زبان خود نترسید

در حین تور اروپای خود فرصت خواهید داشت که شخصاً با چندین فرد آموزش دیده گفتگو کنید که به چند زبان‌ صحبت می‌کنند. نگذارید که این فرصت از دست برود. قطعاً باید با صحبت کردن به زبان مقصد خود در هربار که فرصت پیدا کردید، از این بیشترین استفاده را کنید.

آری حرف بزن دوست عزیز- می‌توانی و باید این کار را کنی. وگرنه دیگر چگونه می‌خواهی به هدف قدرشناسی از مصاحبت آن‌ها دست یابی، اگر از باز کردن دهانت و شروع صحبت با آن‌ها بترسی؟

ترس، دشمن است و هیچ کاری به جز عقب نگه داشتن شما انجام نمی‌دهد.

با سایر زبان‌آموزان در شهر خود ارتباط برقرار کنید

در حالی که منتظر دریافت نامه از دوستان اروپایی جدید خود هستید، واضح خواهد شد که بهترین کار برای شما تمرین زبان جدیدتان تا جایی است که از نظر انسانی ممکن است… در کشور خود.

ممکن است احساس کنید که در شرایط فعلی‌تان در وضعیتی نامساعد هستید، اما به شما اطمینان می‌دهم که این حقیقت ندارد.

میبینید که مزیت دارید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از افراد و خانواده‌ها از سرتاسر دنیا به جهانی جدید کوچ کرده‌اند و بسیاری به انگلستانف بریتانیای بزرگ و ایرلند آمده‌اند (با این حال ای کاش ایالت من روزی مستقل شود) در حالیکه سرشار از امیدها و علاقه برای زندگی‌ای بهتر بودند.

آن‌ها با پشت سر گذاشتن بقایای زندگی قدیمی‌شان، با اینکه ممکن است در آن زمان متوجه نشوند با ارزش‌ترین دارایی‌شان و چیزی حتی ارزشمندتر را با خود آوردند- فرهنگ و زبانشان‌ را.

این‌ها مردمی هستند که باید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید- چیز زیادی برای یادگرفتن از آن‌ها وجود دارد. آن‌ها می‌توانند در مورد تلفظهای سخت به شما کمک کنندف به شما درس واژه‌های عامیانه بدهند و در لهجه کمکتان کنند.