آماده‌سازی برای آیلتس: قرار گرفتن در بهترین حالت

آموزش آیلتس منوط به آماده‌سازی برای آیلتس: قرار گرفتن در بهترین حالت می باشد. در کمال تعجب، از آخرین مطلبی که درباره‌ی شرکت در آزمون آیلتس پست کردم بازخوردها و سؤالات واقعاً جالبی دریافت کردیم، پس از این بابت ممنون هستم. این دفعه می‌خواهم درباره‌ی این صحبت کنم که در روز امتحان چگونه می‌توانیم در بهترین حالت ممکن خود قرار بگیریم.

آماده‌سازی برای آیلتس قرار گرفتن در بهترین حالت
آماده‌سازی برای آیلتس قرار گرفتن در بهترین حالت

اگر دوست دارید آماده‌سازی برای آیلتس: قرار گرفتن در بهترین حالت را تجربه کنید پس:

از خواب برخیزید

صحبت درباره‌ی خواب کافی و حواس‌جمع ماندن در روز امتحان کمی قدیمی و ناجالب به نظر می‌رسد. اما تعجب خواهید کرد وقتی ببینید چه تعداد زامبی (افرادی که خواب و استراحت کافی نداشته‌اند) در آن روز بزرگ حاضر خواهند شد و در متمرکز ماندن برای امتحان لیسنینگ با مشکل روبرو خواهند شد. بسیاری از دانش‌آموزان ترجیح می‌دهند که آزمون را در فصل‌های تعطیل بدهند (تعطیلات تابستانی، تعطیلات بهاره، تعطیلات کریسمس و …) و از لحاظ فیزیکی شرایط مناسب برای شرکت در یک آزمون سه ساعته‌ی سخت را در ساعت ۷ صبح ندارند.

آن‌چه که واقعاً باید انجام دهیت اینست که خودتان را در شرایط امتحانی قرار دهید تا مغز و حواستان بتوانند در آن زمان بخصوص از روز در بهترین شرایط خود باشند. چنانچه آزمون آیلتس شما در ساعت ۸ آغاز می‌شود، آزمون امتحانی را در همان ساعت و در روز قبل انجام دهید. در شب قبل از امتحان تنها به اندازه‌ای نرمش/ ورزش کنید که بخشی از اضظراب شما را از بین برده و کمکتان کند به خوبی بخوابید. از پیش برای زمانی که باید یک فنجان چای یا قهوه بنوشید برنامه‌ریزی کنید و زیاد صبحانه نخورید تا در سالن امتحان حسّ خواب‌آلودگی نداشته باشید.

تمرکز خود را حفظ کنید

در خلال امتحان هیچ توجهی به اطراف خود نکنید، چراکه واقعاً هیچ اهمیتی ندارد. شرکت‌کنندگان دیگر هم قدر شما اضطراب دارند، مراقبین امتحان هیچ علاقه‌ای به شما ندارند و هیچ دلیلی هم برای برقراری ارتباط با چیزی به‌جز برگه‌های امتحانی‌تان وجود ندارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که با صدای خودکار، سرفه کردن یا جیرجیر کردن صندلی‌ها حواس خود را از دست می‌دهید، استفاده از گوش‌گیر را در نظر بگیرید.

از هیچ اشتباهی نترسید

بیشتر اضطراب ما از تفکری نشأت می‌گیرد که ممکن است قبول نشویم و امتیاز حدّ نصاب را دریافت نکنیم. این بدان معناست که اگر از رد شدن در امتحان نترسیم، این استرس هم از بین خواهد رفت. پست‌های بعدی به شما خواهند گفت که چگونه از استرس آزمون بکاهید.

امتحان آیلتس معمولاً از یک الگو پیروی می‌کند و شامل یکسری سؤالات مشخص است به این معنا که اگر دوباره در امتحان شرکت کنید، همه چیز آشنا و قابل پیش‌بینی به نظر خواهد رسید. عملکردتان به اندازه‌ی کافی خوب نبود؟ اشکالی ندارد. هر وقت که بخواهید می‌توانید دوباره امتحان دهید و دفعه‌ی بعد به مراتب آسان‌تر هم خواهد بود. به یاد داشته باشید که حتی انیشتین هم مجبور شد دوبار در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کند.

برای شرکت در دوره های آموزش آیلتس تضمینی ایران آکسفورد با ما تماس بگیرید.