آمادگی برای آیلتس در ۱۰ روز

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مطمئنا نمی خواهد به شما این امید را بدهد که در ۱۰ روز می توانید برای آیلتس با نمره خوب اماده شوید. اصلا! اما اگر شما مجبورید تا ده روز دیگر در آیلتس شرکت کنید حتما این مطلب را بخوانید تا بهترین استفاده را از این ده روز بکنید. آمادگی برای آیلتس در ۱۰ روز با روش هایی که در زیر اشاره می شود قابل انجام است.

اما آمادگی برای آیلتس در ۱۰ روز شامل چه مواردی است؟

نقل قول معروفی وجود دارد که می گوید – “به تعویق انداختن باعث خلاقیت می شود.” اگر زمان آمادگی شما برای آیلتس به دلایلی به تعویق افتاده است، وقت آن است که برای کسب نمره ای عالی خلاق شوید.

جدای از حبس کردن خود در اتاق و فراهم کردن آب و غذا برای ۱۰ روز، در اینجا چند نکته آورده شده است تا به شما کمک کند خلاق باشید و نمره ی قابل قبولی بگیرید. و بله اینها قبلاً امتحان شده اند

روز ۱ واقعیت را بررسی کنید

اینکه بنشینید و در رویای لذت بردن از ملیتی خارجی گم شوید کار راحتی است. اما برای رسیدن به آنجا شما باید نمره ی خوبی بگیرید. در یک امتحان آزمایشی شرکت کنید، و نقاط ضعف خود را تحلیل کنید تا قسمت هایی را که باید روی آنها کار شود شناسایی کنید.

روز ۲ – منابع/تحقیق/کمک خود را دریافت کنید

قبل از اینکه شروع کنید به مطالعه مهم است که منابع معتبری را پیدا کنید. وبسایت های متعددی وجود دارد که ادعا می کنند در ۱۵ روز در کسب نمره ی ۹ به شرکت کنندگان کمک کرده اند اما واقعاً می توانید حرف اینها را متوجه شوید؟ اگر جوابتان منفی است، ما به شما پیشنهاد می کنیم به جای اینکه تلاش کنید تا از صحبت آنها سر در بیاورید از آن بگذرید و مسیر خود را ادامه دهید. هر شخص روش مخصوصِ خود را برای فهم اطلاعات دارد، زمان با ارزش خود را به این اختصاص دهید که خودتان متوجه شوید.

همچنین، این زمان خوبی خواهد بود برای اینکه متوجه شوید آیا به کمک شخصی حرفه ای احتیاج دارید یا نه. ۱۰ روز برای رفتن از نمره ی ۶ به نمره ی ۹ کافی نیست.

در امتحان آیلتس ۴ مهارت آزموده می شود – ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ، و اسپیکینگ. پس، مهم است که ۴ روز بعدی را به کشف ساختار و فهم الگوی سوال برای هر کدام از این امتحانات اختصاص دهید.

برای دانلود رایگان منابع آیلتس کلیک کنید.

 • روز ۳ – امتحان ریدینگ

برای امتحان ریدینگ مخصوصاً آنچه را که در ادامه آورده شده است انجام دهید:

 1. هنر سطحی خواندن، مرور اجمالی و با مهارت خواندن را در خود پرورش دهید. این به شما کمک خواهد کرد تا جواب ها را سریعتر پیدا کنید
 2. سوالات و دستورالعمل ها را واقعاً خوب بخوانید تا از جزئیات جا نمانید.
 3. ۳-  ‘paraphrasing’ و ‘rewording’ را متوجه شوید چون این مهارت ها موقع جواب به قسمت ریدینگ آیلتس به طور رایج آزموده می شوند.

۴- روز ۴ – امتحان لیسنینگ

امتحان لیسنینگ شامل گوش دادن به ۴ کلیپ صوتی و جواب دادن به سوالات است. مخصوصاً برای این قسمت مواردی را که در ادامه آورده شده است تمرین کنید:

 1. فوری قبل از اینکه کلیپ صوتی شروع شود سوالات را یادداشت کنید، در سوال ها به دنبال لغات کلیدی بگردید.
 2. هنر نوشتن جواب ها را موقع ادامه به گوش دادن در خود پرورش دهید.
 3. جواب ها به ترتیب ارائه می شوند. اگر شما سوال ۳ را جواب نداده و سوال ۴ را از قبل جواب داده باشید، می توانید رسیدن به پاسخ درست را فراموش کنید. کلیپ دوباره تکرار نمی شود.
 4. خود را آموزش دهید تا موقعی که از جوابی جا ماندید وحشت نکنید چون این می تواند برای همه ی سوالات پیش رو زیان آور باشد.
 5. به لهجه عادت کنید، رادیوی بی بی سی باید در اینجا به نجات شما بیاید.

۵) روز ۵ – امتحان رایتینگ

این امتحان ۲ تسک دارد که شما باید در مجموع ۴۰۰ لغت را در ۴۰ دقیقه بنویسید. به یاد داشتن نکات زیر باید در کسب نمره ی بهتر به شما کمک کند

 1. نوع سوالات کمی متفاوت است و عقیده ی شما را می پرسند اما در واقع از شما می خواهند تا درباره ی هر دو جنبه ی مباحثه گفتگو کنید. قبل از اینکه شروع کنید تمرین کنید تا سوال را کاملاً متوجه شوید.
 2. این قسمتی سلیقه ای است، قسمتی که واقعاً یک جواب درست برایش وجود ندارد. ما پیشنهاد می کنیم به شخص سوم یا شخصی حرفه ای رجوع کنید تا رایتینگ شما را بخواند.

۶) روز ۶ – امتحان اسپیکینگ

شما در این امتحان باید برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به ممتحن جواب دهید. ۳ نوع سوال مختلف وجود دارد و آنچه که می توانید تمرین کنید در اینجا آورده شده است:

 1. فقط روی آنچه که می گویید کار نکنید روی تلفظ و ساختار جمله هم کار کنید.
 2. برای هر موضوع محتمل روی یک لیست از لغات کار کنید. برای مثال برای اینکه درباره ی حیوان خانگی خود صحبت کنید لیست شما باید مشابه این باشد: Pets, canine, dog, cat, tricks, breed, lineage, origin, diet, emotional bond و غیره.
 3. این هم باز یک قسمت سلیقه ای است. ما پیشنهاد می کنیم که اگر امکان داشت از شخصی حرفه ای کمک بگیرید.