آماده‌سازی برای آیلتس: حقایق کلیدی برای روز امتحان

آموزش آیلتس هر چقدر کامل باشد اگر در روز امتحان آماده نباشید همه چیز از بین خواهد رفت. آیلتس آزمونی چالش‌برانگیز است. می‌توانید با درک همه‌ی قوانین از اضطراب خود کم کنید و همه‌ی عوامل را در روز امتحان تحت کنترل خود بگیرید. در اینجا به چهار نکته‌ی کلیدی و یکسری باید و نباید می‌پردازیم. آماده‌سازی برای آیلتس: حقایق کلیدی برای روز امتحان را به همه شما پیشنهاد می کنیم.

آماده‌سازی برای آیلتس: حقایق کلیدی برای روز
آماده‌سازی برای آیلتس: حقایق کلیدی برای روز

۱- مدیریت روز امتحان

در روز امتحان (چه برای مقالات کتبی و چه برای امتحان اسپیکینگ)، نیاز خواهید داشت که مدارک شناسایی را که در پر کردن فرم شرکت در آزمون آیلتس به‌کار برده‌اید، همراه داشته باشید. حتی ممکن است نیاز به ۲ عکس عین هم در قطع پاسپورتی داشته باشید. مدارک امتحانی خود را بررسی کنید و ببینید که این قضیه شامل حال شما می‌شود یا خیر؟

۲- لوازم‌التحریر برای روز امتحان

فقط مجاز هستید که خودکار، مداد و پاک‌کن در سر جلسه‌ی امتحان همراه داشته باشید. به خاطر داشته باشید که پاسخنامه‌ی خود را برای لیسنینگ و ریدینگ با مداد پر کنید چرا که دستگاه توانایی پردازش جوهر را ندارد.

۳- بسیار زودتر از موعد در محل حاضر شوید.

بسیار زودتر از موعد، چه زمانی است؟ به آن اندازه که به شما اجازه‌ی آرام شدن بدهد و بگذارد اضطراب پیدا کردن ساختمان مورد نظر و اتاق درست، فروکش کند. بسیار زودتر از موعد یعنی وقتی وارد سالن آزمون می‌شوید تمام تمرکزتان بر روی امتحان باشد.

۴- زمان مساوی نمره است … نمره‌ی با ارزش.

زمان برای رفتن شما به دستشویی از حرکت نمی‌ایستد. زمانی که در دستشویی صرف می‌کنید، زمانی است که به امتحان نمی‌پردازید. آن دقایق ممکن است به ازای همه‌ی تفاوتی باشند که برای کسب نمره‌ی حد نصاب خود به آن نیاز دارید.

باید‌ها و نباید‌های امتحانی

  • حتماً گوشی همراه خود را پیش از ورود به اتاق امتحان خاموش کنید. چنانچه زنگ بخورد ممکن است از ادامه‌ی امتحان محروم شوید.
  • بعد از اتمام آزمون صندلی خود را ترک نکنید؛ صبر کنید تا ناظران امتحانی به شما اجازه‌ی ترک جلسه را بدهند.
  • از این مطلب آگاه باشید که اجازه دارید در صورت عدم امکان شنیدن مناسب نوار شنیداری، به ناظرین اطلاع دهید.

اگر منظور سؤالی را متوجه نشدید از ناظر امتحان سؤال نکنید.

حالا که آماده‌سازی برای آیلتس: حقایق کلیدی برای روز امتحان را فرا گرفتید دیگر کاملا برای آزمون آماده اید.آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش تضمینی آیلتس را به شما ارائه می دهد. برای ثبت نام با ما تماس بگیرید.