ریدینگ آیلتس: ۶ نکته‌ی کارآمد

آموزش آیلتس نیاز به نکات ریز و مفیدی دارد که در  کلاس باید به شما ارائه شود. آیا به زودی امتحان آیلتس دارید و به دنبال یک سری نکته‌اید؟ در ادامه، این ریدینگ آیلتس: ۶ نکته‌ی کارآمد را که ما طی سال‌ها تدریس آیلتس به آن‌ها رسیده‌ام، بخوانید.

ریدینگ آیلتس: 6 نکته‌ی کارآمد
ریدینگ آیلتس: ۶ نکته‌ی کارآمد

با هم به بررسی ریدینگ آیلتس: ۶ نکته‌ی کارآمد می پردازیم

  • شما ۶۰ دقیقه وقت برای جواب دادن به ۴۰ سوال دارید. یعنی ۹۰ ثانیه برای هر سوال، بدون در نظر گرفتن زمان خواندن متن! پس نباید وقت خود را برای سوال‌هایی هدر دهید که جوابشان را در متن نمی‌یابید. از آن‌ها بگذرید، ادامه دهید و بعد دوباره به سراغشان بروید.
  • سوال‌ها معمولاً به همان ترتیبی می‌آیند که جواب‌ها در متن هستند. یعنی جواب سوال ۱ زودتر از جواب سوال ۲ در متن می آید. همان طور که به دنبال پاسخ‌ها می‌گردید این را به ذهن بسپارید.
  • متن‌های ریدینگ و همچنین سوال‌ها در کل از راحت به سخت مرتب شده‌اند. پس اگر متن‌ها و سوال‌های آخر سخت‌تر بودند وحشت نکنید- باید همین طور باشند!
  • پس، در ادامه‌ی نکته ی ۳، اول سوال های راحت‌تر را جواب بدهید تا به آسانی نمره بگیرید و اعتماد به نفستان افزایش یابد.
  • به این دلیل که سوال‌ها معمولاً اطلاعات متن را دوباره نویسی می‌کنند، شما باید به هدف فهم معنی بخوانید، نه دقیقا برای همان لغات. پس اشتباه نکنید و در سوال به دنبال همان لغاتی نباشید که در متن هستند.
  • بعضی از داوطلبان بهتر می‌دانند که اول سوال‌ها و بعد متن را بخوانند؛ بقیه ترجیح می دهند که اول متن و بعد سوال‌ها را بخوانند. هر دو راه را امتحان کنید و ببینید کدام بهتر روی شما جواب می دهد.

زمان امتحان ریدینگ عمومی ۶۰ دقیقه است.

دارای ۳ قسمت است.

قسمت ۱ شامل دو یا سه متن کوتاه است، که یکی از آن ها احتمال دارد ترکیبی باشد (شامل ۶-۸ متن کوتاه مرتبط به موضوع، برای مثال تبلیغات هتل). موضوعات مرتبط با زندگی روزانه در کشور انگلیسی زبان هستند.

قسمت ۲ شامل دو متن کوتاه است که روی مسائل مربوط به شغل متمرکز است ( برای مثال پر کردن فرم برای شغل‌ها، سیاست‌های شرکت، حقوق و شرایط).

قسمت ۳ شامل متنی طولانی تر و پیچیده تر درباره‌ی موضوعات مورد علاقه‌ی کلی است.

متن‌ها معتبر هستند و از آگهی‌ها، تبلیغات، دفترچه راهنمای شرکت ها، کتاب ها، مجلات، و روزنامه‌ها گرفته می‌شوند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آیلتس تضمینی را برگزار می کند.