اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد “صحیح” باشد؟

آموزش آیلتس در بخش Speaking تا چه حد باید Accurate باشد؟ اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد “صحیح” باشد؟ امروز جواب این سوال را برایتان شرح می دهیم.

سوال اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد "صحیح" باشد؟
سوال اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد “صحیح” باشد؟

سوال اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد “صحیح” باشد؟

یک ممتحن آیلتس این سوال را از من پرسید: “در امتحان اسپیکینگ، مطمئنم که برای درست بودن گرامر، لغات و تلفظ نمره می گیرم. ولی نمی فهمم معنای این چیست. باید همان طور که مقاله می نویسم صحبت کنم؟”

جواب ۱: سبک

در حالی که شیوه ی صحبت غیررسمی با دوستانتان کاملا درست است، باید با ممتحن به شیوه ای مودبانه و رسمی حرف بزنید. مثالی بسیار ساده: شما ممکن است که به دوستتان بگویید “آره” yeah ، ولی باید به ممتحن بگویید “بله” yes .

این به آن معنا نیست که شما باید همان طوری که مقاله می نویسید حرف بزنید. به طور معمول وقتی می نویسیم، جمله های پیچیده تر و طولانی تری را نسبت به موقعی که حرف می زنیم استفاده می کنیم. همچنین تمایل داریم تا موقع نوشتن از لغات رسمی بیش تری استفاده کنیم. برای مثال، شما احتمالا در مقاله می نویسید “از این گذشته”، ولی بعید است که از کسی این را بشنوید. آن ها احتمالا می گویند “علاوه بر این”.

جواب ۲: اشتباهات

صحبت کردن متفاوت از نوشتن است. سریع تر است، و شما قبل از گفتن آن، وقت ندارید تا مطمئن شوید که همه چیز عالی است. سایت آموزش زبان British Council بیان می کند که “حتی افراد بومی هم موقع صحبت کردن به زبان خودشان اشتباه می کنند، ولی آن ها همیشه به حرف خود گوش داده و آن را اصلاح می کنند.” این جا تعدادی نکته ی مفید به شما ارائه می دهد که چه طور دقت خود را بهتر کنید.

شما چه طور خودتان را اصلاح می کنید؟ به این مثال ها نگاه کنید و از آن ها یاد بگیرید.

  • “دو سال قبل به پاریس می روم… ببخشید، دو سال قبل به پاریس رفتم.”
  • ساختمان مورد علاقه ی من سرخ گون است… منظورم قرمز است.”
  • “مزه ی میوه خیلی… خیلی… فوق العاده بود. ببخشید، همیشه گفتن این لغت برای من سخت است!”

توجه کنید که تاکید، روی لغات تصحیح شده ی ایتالیک (مورب) (رفتن، قرمز) است. به این معنا که شما آن ها را کمی بلندتر و کشیده تر از لغات دیگر می گویید.

جوب ۳: مکث و “وقت کشی”

همان طور که در بالا گفتم، وقتی شما در حال صحبت هستید زمان در برابر شماست، پس به آرامی حرف بزنید و نترسید که از لغات و عباراتی مثل این ها استفاده کنید تا به شما زمانی برای تفکر بدهد. انجام این کار نادرست نیست.

  • اممم…
  • پس، منظورم این است که…
  • بله، جالب است. اممم، نظرم دراین باره این است که…

برای نشان دادن این که چه طور آهسته صحبت کنید، و از مکث ها و عبارات شبیه بالا استفاده کنید، مبادرت به انجام تمرین قسمت ۲ اسپیکینگ که در پایین آمده است، کردم. اگرچه من به آرامی صحبت می کنم و لغات طولانی و گرامر پیچیده ی زیادی استفاده نمی کنم، انتظار دارم نمره ی صحبت کردنم حداقل ۸، و یا احتمالا ۹ بشود.

حرف زدن درباره ی دوستی که نقش مهمی را در زندگی شما دارد.

شما باید بگویید

  • از چه زمانی با هم دوست هستید
  • دوستتان چه ویژگی هایی دارد
  • چه چیزی درباره ی او بسیار خاص است

اگر سوال اسپیکینگ آیلتس: انگلیسی شما باید تا چه حد “صحیح” باشد؟ را جواب گرفتید می توانید با ما تماس بگیرید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزشی آیلتس تضمینی در ایران می باشد. برای شرکت در دوره ها با ما تماس بگیرید.