در آموزش زبان از همه چیز یادداشت بردارید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یک استراتژی بسیار موثر در فرآیند آموزش زبان اشاره می کند و آن این است که در آموزش زبان از همه چیز یادداشت بردارید. اما چرا باید این کار را کنید؟ با ما باشید تا متوجه این مسئله شوید.

حتما در آموزش زبان از همه چیز یادداشت بردارید زیرا:

در آموزش زبان از همه چیز یادداشت بردارید
در آموزش زبان از همه چیز یادداشت بردارید

خب، اگر شما در حال یادگیری زبان هستید، یادداشت کردن نه تنها می تواند جالب و مهیج باشد، بلکه احتمالاً ضروری هم است!
خواه باور کنید یا نه، یادداشت‌های دست‌نویس درباره‌ی موضوعی که در حال یادگیری‌اش هستید فقط برای مردم کم‌سن و سال نیست.
اگر احساس می‌کنید که یادداشت‌برداری خسته کننده است، احتمالاً به این دلیل است که روشی که در آن شما به طور طبیعی یادداشت برمی‌دارید با روشی که به شما یاد داده شده است، تفاوت دارد.
به احتمال زیاد شما هنوز متوجه نشده‌اید که کدام یک برای شما مناسب است.
به محض این که شما بدانید چرا یادداشت کردن برای یادگیری زبان کمک کننده است، با خود فکر می‌کنید که چرا این کار را زودتر شروع نکردید!
یک دلیل عالی برای یادداشت در دفتر یا جای دیگر برای یادگیری زبان این است که به حافظه‌ی بلند مدت شما کمک خواهد کرد. یادداشت برداشتن در زبان که به نظر خودتان منطقی بیاید به شما کمک خواهد کرد تا مقدار بیشتری از آن چه را که یاد گرفته‌اید، حفظ کنید. بعضی از تحقیق‌ها پیشنهاد کرده اند که یادداشت های دست نویس می توانند از یادداشت های تایپ شده در کامپیوتر برای یادگیری مؤثرتر باشند. برای آن دسته از شما که هنوز ترجیح می‌دهید تا برای یادداشت‌های مربوط به زبان از کامپیوتر استفاده کنید، مانند من، همیشه می‌توانید یک خودکار دیجیتال بخرید و روی یک تبلت مخصوص طراحی گرافیکی و با همان مزایای مشابه یادداشت بردارید.
دلیل دیگر یادداشت برداری برای زبان این است که حواس پرتی‌های کمتری خواهید داشت. یادداشت کردن در دفتر یادداشت دیجیتالی آفلاین یا کاغذی نه تنها به شما کمک می‌کند تا روی آن چه که می آموزید تمرکز کنید، بلکه از حواس پرتی‌های حاصل از چیزهایی مانند پیغام فرستادن، ایمیل، تبلیغات آنلاین و غیره جلوگیری می‌کند.
احساس پیشرفت، دلیل عالی دیگری برای یادداشت کردن زبان است. همان طور که می‌توانید پر شدن هر صفحه را با یادداشت‌های زبان خود مشاهده کنید، به شما کمک خواهد کرد تا برای ادامه ی یادداشت برداری های بیشتر و یادگیری باانگیزه بمانید.
حالا که شما می‌دانید چرا می‌خواهید یک دفتر یادداشت برای یادگیری زبان داشته باشید، بیایید نگاهی به این موضوع بیندازیم که شما چگونه می توانید یادداشت‌هایی عالی برای زبان بردارید.