هوش و یادگیری زبان

هوش و یادگیری زبان
ما به عنوان انسان ها شاید قابل ستایش ترین گونه روی زمین نباشیم و یا حتی گونه ای نباشیم که بتواند زندگی خود را در هزاره بعدی ادامه دهد ، اما بدون شک هوشمند ترین گونه روی زمین هستیم و جالب این است که تنها گونه ای هستیم که از زبان استفاده می کنیم. اما رابطه هوش و یادگیری زبان – این دو پدیده شگفت انگیز – انسان چیست؟

هوش و یادگیری زبان
هوش و یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قبل از پاسخ به این سوال باید به یک نکته اشاره کند که شاید بسیاری از طرفداران حیوانات آن را بیان می کنند! دلفین ها با هم ارتباط برقرار می کنند ، همین طور زنبور های عسل و وال ها و بسیاری از گونه ها دیگر. اما این گونه ها درست در کوهپایه هایی هستند که ما در قله آن هستیم. ما خلاقیت داریم ، پیچیده از زبان استفاده می کنیم و قادریم تمام مفاهیم ذهنمان را بیان کنیم نه فقط چند صدای ساده.
اما هوش و یادگیری تا چه حد به هم مرتبطند؟ جواب تا حدی پیچیده است. باید بیان کنیم چند نوع هوش داریم. قسمتی از هوش که مربوط به زبان است در آموزش زبان دوم فعالیت بیشتری دارد. در این افراد یادگیری زبان دوم بهتر از دیگر افراد صورت می گیرد. در اصطلاح عوام ما آن را استعداد می گوییم. برخی افراد در ورزش ، برخی در موسیقی و برخی در زبان استعداد دارند. اما به طور کلی اگر بخواهیم خیلی شفاف صحبت کنیم باید گفت افرادی که استعداد یادگیری زبان دوم را دارند در کل از IQ بیشتری نسبت به افراد دیگر برخوردارند.
نکته دیگر در رابطه و هوش و یادگیری زبان دوم این است که در کل همه افراد با شروع به آموزش زبان همانند یک تمرین ذهنی میزان هوش خود را افزایش می دهند. ذهن شما مجبور است هر روز رابطه های جدید ایجاد کند و همین باعث می شود حافظه ای بسیار قوی تر داشته باشید.
اما استعداد همه ماجرا نیست. شما به تلاش هم نیاز دارید. اگر کمی از استعداد محروم باشید با تلاش حتما موفق به یادگیری زبان می شوید.
برای شرکت در دوره های آموزش زبان با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.