مشکلات جالبی که برای زبان آموزان اتفاق می افتد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به مشکلات جالبی که برای زبان آموزان اتفاق می افتد اشاره می کند تا کمی با آنها آشنا شوید. پس با ما باشید تا برخی از این مشکلات را ببینید.

مشکلات جالبی که برای زبان آموزان اتفاق می افتد
مشکلات جالبی که برای زبان آموزان اتفاق می افتد

پس به مشکلات جالبی که برای زبان آموزان اتفاق می افتد توجه نمایید:

۱- مردم میخواهند دانش شما را امتحان کنند.

«به چندتا زبان صحبت می کنی؟! به این زبان چیزی بگو! حالا به این زبان! حالا به فلان زبان!» انگار همه ی تلاشها و تمرین شما به شیرین کاری برای دوستان، خانواده و گاهی اوقات غریبه ها تبدیل می شود.

اما چندزبانه ها دارودسته ای انعطاف پذیر هستند. دفعه ی بعدی که این درخواست را می شنوید عصبانی نشوید. لبخند بزنید، به رخ بکشید و باعث حسادت همه ی دور و بریهای خود شوید. بهرحال خودشان خواستند.

۲- زبان ها را با هم ترکیب می کنید

« Je voudrais (فرانسوی) un vaso de agua  (اسپانیایی)، per favore  (ایتالیایی). (یک لیوان آب می خواهم لطفاً).

این اتفاق بسیار متداولی در میان افرادی است که چند زبان را صحبت می کنند.

گاهی اوقات از یک کلمه مطمئن نیستید و آن را با لغت خارجی دیگری جایگزین می کنید و گاهی اوقات به نظر می رسد که مغزتان لغات را به محض اینکه میخواهد پیدا می کند.

در هر صورت وقتی اینطور می شود خودتان را نزنید. فقط تلاش کنید سرعت صحبت کردن را کم کنید و لغات (ان شالله در فقط یک زبان) آسانتر می آیند.

۳- زیرنویس ها به شما اضطراب می دهند

این یک راز نیست که ما چندزبانه ها دوست داریم در هنگان تماشای تلویزیون با فیلم ها از زیرنویس استفاده کنیم تا بهره وری خود را به حداکثر میزان برسانیم. مشکل اینجاست که هرگز واقعاً نمیدانیم که کدام زبان را انتخاب کنیم. گزینه های خیلی زیادی وجود دارند. کافی است برای اینکه شما را مجبور کند کنترل­تان را به طرفی پرت کرده و برای همیشه بیخیال تلویزیون شوید.

۴- ترجمه های بد باعث می شود به شما بر بخورد.

خب تصمیم گرفتید که کدام زیرنویس را استفاده کنید. همزمان که برنامه ی خود را تماشا می کنید متوجه می شوید که خیلی بیشتر از آنچه فکر می کردید، سلیس هستید چون هر چند ثانیه بر سر تلویزیون داد می زنید که: «معنایش این نمی شود!»

۵- فقط چون بومی هستید شما را دوست دارند

این معمولاً در جامعه ی زبان آموزان رخ می دهد. مردم فقط به این خاطر دنبالتان هستند که گویشور بومی انگلیسی هستید اما توانایی شما بیش از توانایی هایی زبانی تان است. بامزه، خلاق، گوشی شنوا، وفادار هستید. این لیست همچنان ادامه دارد.