چگونه از استراتژی های آموزش زبان استفاده کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چگونه از استراتژی های آموزش زبان استفاده کنیم؟ این استراتژی ها را حتما در کلاس ها و آموزش های خود به کارببندید.

اما چگونه از استراتژی های آموزش زبان استفاده کنیم؟

چگونه از استراتژی های آموزش زبان استفاده کنیم؟
چگونه از استراتژی های آموزش زبان استفاده کنیم؟

گاهی شما بهترین معلم خود هستید.
هیچ قانونی وجود ندارد که به شما بگوید باید از یک برنامه ی مخصوص، روش تجاری یا فرمول دقیقی برای یادگیری یک زبان پیروی کنید. به خصوص برای زبان آموزان با تجربه و آن هایی که با اولویت ها و سبک های یادگیری خود در ارتباط هستند، انتخاب بهترین قسمت های برنامه های موجود، وبسایت ها، اپلیکیشن ها، کتب، پادکست ها و شبکه های اجتماعی برای طراحی یک برنامه ی یادگیری فردی می تواند بهترین روش باشد.
شما می دانید که چگونه به بهترین نحو می آموزید، اما به یاد داشته باشید که اگر می خواهید به توانش کلی دست یابید و در زبانِ خود راحت باشید باید حیطه های اصلی کمی را عنوان کنید. روی آموزش خود در چهار مهارت اصلی زبان شناسی تمرکز کنید:

۱- لیسنینگ: یک شنونده ی خوب یک زبان آموز خوب است. اگر شما امیدوار هستید که به طور موثر از یک زبان استفاده کنید، باید گوش و مغز خود را آموزش دهید تا چیزهایی مانند حروف صدادار ناآشنا را بشناسد و شناسایی کند که در صحبتِ روزانه کجا یک لغت تمام می شود و یک لغت جدید شروع می شود.

۲- اسپیکینگ: از آن به نفع خود استفاده کنید یا ببازید. همان طور که شما گوش می کنید و ورودی زبان شناسی بیش تری را کسب می کنید، استفاده از آن دانش جدید برای حالت دادن به لغات، جملات و مکالمات خود کاربردی سودمند است که یادگیری را همیشگی می کند.

۳- ریدینگ: تاکید روی خواندن به زبان دوم از زبان آموز به زبان آموزی دیگر متفاوت است. برای بعضی افراد، یادگیری زیرنویس ها و علامت های عمومی کفایت می کند، و بقیه احتمالاً می خواهند قادر باشند تا یک هشتگ رواج یافته ی توییتر را دنبال کنند یا جدیدترین اخبار سیاسی را به زبان مقصد خود بخوانند.

۴- رایتینگ: مانند خواندن، مقدار زمانی که شما به نوشتن در زبان خارجی اختصاص می دهید بر مبنای سبک یادگیری و اولویت های خود متفاوت است. برای بیش تر افراد، گپ زدن در فیس بوک و نوشتن در یک دفتر خاطراتِ روزانه روش های خوبی هستند برای اطمینان از این که شما هر روز مهارت های فعال خود را تمرین می کنید.