آزمون تافل اینترنتی

آزمون تافل اینترنتی

آزمون تافل اینترنتی یا Internet Based TOEFL که به اختصار TOEFL iBT نامیده می شود از سال ۲۰۰۵ معرفی شده است و نمره بندی آزمون تافل اینترنتی نیز از ۰ تا ۱۲۰ متفاوت است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که نیاز به گذراندن این آزمون دارند اطلاعات زیر را ارائه داده است.

تافل- آیلتس
تافل- آیلتس

بسیاری از دانشگاه ها در کشور آمریکا آزمون تافل اینترنتی را به عنوان آزمون و مدرک رسمی زبان انگلیسی خود قبول دارند. نمره های آزمون تافل اینترنتی که در کشور آمریکا مورد قبول است از نمره ۶۱ که در دانشگاه Bowling Green State University می باشد تا نمره ۱۰۰ که مورد قبول دانشگاه MIT, Columbia, Harvard هستند متفاوت است.

آزمون تافل اینترنتی شامل ۴ بخش است که هر چهار مهارت زبان انگلیسی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

  • بخش Reading : این بخش شامل ۴ تا ۶ بخش است که به طور متوسط حدود ۷۰۰ کلمه را شامل می شود.
  • بخش Listening : شامل ۶ تا ۹ متن می باشد که هر کدام از این خش ها شامل ۵ تا ۶ سوال می باشدو حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه از زمان آزمون را به خود اختصاص می دهد.

بین این دو آزمون استراحتی حدود ۱۰ دقیقه به زبان آموز ارائه نمی شود.

  • آزمون Speaking : بعد از این استراحت زمان آزمون Speaking  می باشد . این قسمت هم شامل ۶ بخش می باشد که حدود ۲۰ دقیق زمان می برد.
  • بخش Writing : شامل ۲ بخش می باشد که ۵۰ دقیقه از زمان آزمون را به خود اختصاص داده است.

در بخش هایی از این آزمون ممکن است متن هایی قرار بگیرد که نمره ای برای زبان آموز نداشته باشد و صرفا جهت Pilot کردن این قسمت ها در آزمون تافل اینترنتی قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرهمند شوید.