چرا آموزش زبان با فیلم موثر است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بیان می کند که چرا آموزش زبان با فیلم موثر است؟ آیا اصلا فیلم دیدن موثر است؟ چند بار باید یک فیلم را دید؟ آیا فیلم آموزشی ببینیم و یا فیلم عادی. با ما در این مطلب و مطلب های مشابه همراه باشید تا جواب این سوال ها را بگیرید.

چرا آموزش زبان با فیلم موثر است؟
چرا آموزش زبان با فیلم موثر است؟

اما چرا آموزش زبان با فیلم موثر است؟

این خیلی سخت است- با وجود همه‌ی فیلم‌ها برای تماشا و دنیاهای مختلف برای جذب شدن، جای تعجب بسیاری دارد که کسی اصلاً بتواند هربار یک فیلم را ببیند.

قشنگی تماشای فیلم به زبانی که دارید یاد می‌گیرید این است که هرگز اتلاف وقت نیست. یک یا دو ساعتی که جذب در داستان می‌گذرانید، زمانی است که صرف گوش دادن و فهمیدن می‌شود- دو بخشی که برای یادگیری زبان ضروری هستند. مسئله‌ای که در مورد فیلم‌ها باید به ذهن سپرد اینست که برای درک شدن توسط زبان‌آموزان درست نشده‌اند بلکه کاربرد واقعی زبان در زندگی را تقلید می‌کنند. سرعت، تلفظ، سوء استفاده از زبان، واژگان عامیانه و همه‌ی این‌ها چیزهایی هستند که فرآیند یادگیری را پربارتر می‌کنند و به زبان اصالت می‌بخشند.

(به این ترتیب) نه تنها بینشی مستقیم به درون فرهنگ پشت کشورهای انگلیسی‌زبان خواهید داشت بلکه بدون اینکه مجبور باشید در کلاس درس بنشینید و ساختارهای گرامری و بوی ماژیک‌های وایت‌برد را استنشاق کنید، تجربه‌ی یادگیری لذت‌بخشی خواهید داشت. البته برای داشتن تجربه‌ای لذتبخش باید فیلم‌هایی را ببینید که واقعاً دوست دارید. اگر به فیلم‌های علمی تخیلی یا هرگونه چرت و پرت غیر واقعی علاقه ندارید، واقعاً مسخره است که بخواهید بنشینید و حماسه‌های دوساعته را به زبانی خارجی تماشا کنید که به سختی متوجه می‌شوید. چه سودی دارد پای تماشای هر هفت فیلم جنگ ستارگان بنشینید وقتی از آن ژانر خوشتان نمی‌آید؟ بله، به چیزی بچسبید که می‌دانید و دوست دارید. لازم نیست زندگی را برای خود سخت‌تر کنید.

اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید از پس تمام یک ساعت و نیم (چه برسد بیشتر از آن) بر بیایید، فیلم را پس از نیم ساعت متوقف کنید. هیچ مسابقه‌ی سرعتی در کار نیست و رقابتی هم بین کسانی که بیشترین حدّ تحمل را دارند وجود ندارد. هم یادگیری زبان و هم تماشای فیلم باید تجاربی لذتبخش باشد- البته این بستگی به فیلمی دارد که انتخاب می‌کنید.