آیا لیسینینگ تافل سخت است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از پرکاربردترین و استرس زا ترین سوال های تافل که زبان آموزان می پرسند را مورد بررسی قرار می دهد. اینکه آیا لیسینینگ تافل سخت است؟ و آیا می توان از آن نمره خوبی گرفت. در جواب باید گفت که به هیچ وجه لیسینینگ تافل سخت نیست. ولی باید آن را خوب بشناسید.

آیا لیسینینگ تافل سخت است؟
آیا لیسینینگ تافل سخت است؟

پس آیا لیسینینگ تافل سخت است؟

لیسنینگ دومین بخش آزمون تافل است که درست پس از ریدینگ سراغ آن می روید. تسک لیسنینگ تافل شامل کلیپهای صوتی کوتاه تا متوسط (از نظر طول مدت) از سخنرانی های، صحبتهای دانشگاهی و مکالمات عادی و دیالوگها است.

این بخش می توانید بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول بکشد و بین ۳۴ تا ۵۱ سؤال داشته باشد. بخش خیلی سختی از آزمون است و در نظر بسیاری از مردم سخت ترین بخش است.

لیسنینگ قطعاً می تواند چالش برانگیز باشد: درک زبان گفتاری نیازمند عادت کردن به آهنگ و سرعت گفتار است. حتی شاید از کلمات عامیانه استفاده شود.

همچنین اغلب کلیپهای صوتی تنها یکبار پخش می شوند. این یعنی مثل بخشهای ریدینگ یا رایتینگ فرصتی دوباره برای فهمیدن محتوا وجود ندارد. برخورداری از واژگان کارآمد خوب نیز برای عملکردی خوب در تافل مورد نیاز است.

خبر خوب اینست که تمرین لیسنینگ می تواند جالب باشد. ضرورتی ندارد که همیشه جدی یا آکادمیک باشد و حتماً نباید استرس زا باشد. شما می توانید تمرین لیسنینگ تافل را با فعالیتهای روزانه ی و حتی سرگرمی ترکیب کنید!

ما در این پست نگاهی می اندازیم به یکسری از منابع لیسنینگ عالی که می توانید با استفاده از آنها خود را برای روز آزمون آماده کنید.

اما پیش از شروع بیایید نگاهی بیاندازیم به مهارتهای بنیادینی که باید بر آنها تمرکز کنید.

مهارتهایی که برای لیسنینگ تافل نیاز خواهید داشت

هر چیز به نوبت، شما باید بدانید که در هنگام آماده شدن برای بخش لیسنینگ تافل بر روی چه چیزی کار کنید. اینها مهارتهایی هستند که به شما در موفقیت کمک خواهند کرد:

  • توانایی درک چیزی که گفته می شود یا مورد بحث قرار می گیرد.
  • آگاهی از لغات تکی و عبارات (دایره واژگام خوب).
  • توانایی برای فهمیدن سریع معنای عمومی بدون گیر کردن در بخشهایی که درک نمی کنید.
  • پا به پای لهجه های محتلغ جلو آمدن (امریکایی، بریتانیایی، استرالیایی، نیوزلاندی).
    • آگاهی از چگونگی یادداشت برداری مؤثر (چون اغلب تسکهای لینسنیگ تنها یکبار پخش می شوند).