اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران می پردازد. اگر دوست دارید برای سفارش غذای مورد علاقه خود در زبان ایتالیایی چه باید بگویید با ما همراه باشید.

اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران
اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران

به اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران توجه کنید:

وقتی شما در ایتالیا بیرون می روید تا غذا میل کنید، عباراتی که باید بدانید چه هستند تا بتوانید مطمئن شوید که آن چه را که می خواهید می خورید، می توانید از هر فاجعه ی مرتبط با آلرژی اجتناب کنید، و بدون مشکلی هزینه ی غذا را پرداخت کنید؟

۱- Avete un tavolo per due persone? – آیا میزی برای دو نفر دارید؟

وقتی شما برای دفعه ی اول به رستوران می روید، بعد از این که به میزبان سلام کردید، می توانید با استفاده از عبارت بالا به او بگویید که چند نفر در مهمانی تان حضور دارند. احتمالاً از شما پرسیده می شود که آیا غذای بیرون بر “all’aperto” می خواهید یا در رستوران “all’interno” میل می کنید.

۲- Potrei vedere il menù? – آیا امکان دارد فهرست غذا را برایم بیاورید؟

اگر شما بیرون هستید و به دنبال جایی می گردید تا غذا بخورید و مطمئن نیستید کدام رستوران بهترین است، همیشه می توانید زودتر لیست غذا را درخواست کنید تا بتوانید قبل از نشستن پشت میز تصمیم بگیرید. با این حال، معمولاً لیست غذا را بیرون قرار می دهند تا برای همه در دسترس باشد.

۳- L’acqua frizzante/naturale. – آب گازدار / معدنی

گارسون در ابتدای هر وعده ی غذایی از شما خواهد پرسید که آب گازدار می خواهید یا آب معدنی. شما همیشه می توانید با l’acqua frizzante یا “l’acqua naturale” جواب دهید.

۴- Cosa ci consiglia? – شما چه چیزی را به ما پیشنهاد می کنید؟

بعد از این که شما برای غذا خوردن پشت میز نشستید، می توانید از “cameriere – گارسون مرد” یا “cameriera -گارسون خانم” بپرسید که پیشنهادش برای غذا چیست. به محض این که پیشنهاد خود را دادند، شما می توانید بگویید “Prendo/Scelgo questo! – من این را انتخاب می کنم!”

۵- Un litro di vino della casa, per favore. – یک لیتر نوشیدنی خانگی لطفاً

سفارش نوشیدنی به اندازه ای قسمت مهمی از تجربه ی غذای ایتالیایی است که یک عبارت نجات دهنده محسوب می شود. در حالی که شما می توانید یک بطری نوشیدنیِ مرغوب سفارش دهید، معمولاً نوشیدنی های خانگی – هم سفید و هم قرمز – کاملاً کیفیت خوبی دارند، پس می توانید با استفاده از عبارت بالا همین ها را سفارش دهید.