آزمون PTE را بیشتر بشناسید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز برگزاری دوره های آمادگی PTE در ایران امروز کمک می کند که شما آزمون PTE را بیشتر بشناسید. پس با ما همراه باشید و قبل از آن این اینفوگرافیک آزمون PTE را ببینید.

آزمون PTE را بیشتر بشناسید
آزمون PTE را بیشتر بشناسید

اما آزمون PTE را بیشتر بشناسید :

PTE توانمندی گویشوران غیر بومی انگلیسی را در این زبان می­ سنجد. با اینکه آزمون PTE  عمومی برای آژانس­ های استخدامی و مؤسسات آموزشی مورد قبول است؛ وقتی داوطلب می­خواهد برای اخذ ویزا اقدام کند، نمی­تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای این مقصود PTE آکادمیک به کار می­ آید.

  • تمرین، کلید همه­ ی پاسخ ­ها است:
  1. خواندن متن از همه­ ی منابع باعث تقویت توانایی شما برای رسیدن سرعت خواندن بالاتر، اسکن کردن اطلاعات و جدا کردن نکات مهم می­شود. هرچه بیشتر ریدینگ را تمرین کنید، آسان­تر می­توانید در طی محدوده­ی زمانی به همه­ی پرسش­ها بپردازید.

وقتی مطالعه می­کنید، ذهنتان یک دیکشنری مخصوص به خودش را درست می­کند که باعث می­شود به راحتی و فوری بدون توقف­ های هر از گاهی راجع به موضوعی بنویسید و دنبال لغت مناسب بگردید. وقتی مقاله­ای می­نویسید، تلاش به تقویت استدلال­ های خود با مثال­ های مناسب کنید تا نمره­ ی بالاتر کسب کنید.

  1. برای عملکرد خوب در بخش لیسنینگ یک دفترچه یادداشت و یک خودکار دم دست داشته باشید تا بتوانید همه­ ی نکات مهم را همزمان که گفته می­شوند یادداشت کنید . می­توانید تمرینی ساده داشته باشید با گوش کردن به ویدئوهای یوتیوب با زیرنویس و سپس مطابقت دادن آن با زیرنویس ­ها.

آرامش خود را حفظ کنید:

تلاش نکنید که بیش از حد آماده باشید و حواستان به اضطرابتان باشد. دانش­ آموزان در تلاش برای کسب نمره­ ی بالاتر تا روز آزمون درس می­خوانند. این باعث اختلال در عملکردتان می­شود. مطمئن شوید که ریلکس هستید و پیش از روز آزمون، خواب شبانه­ ی خوبی داشته­ اید.

از آنجایی که تماماً کامپیوتری است، پیشنهاد می­شود که آزمون آزمایشی آنلاین PTE را بدهید. یک آزمون آزمایشی ۳ساعته است که نتایجش در پایان نشان داده می­شود تا بتوانید به نقاط ضعف خود نگاهی بیاندازید و برای بهبود آن­ها کار کنید.

گزارش PTE آکادمیک داوطلب را در گستره­ی ۱۰ تا ۹۰ امتیاز ارزیابی می­کند. شامل نمره­ ی نهایی، نمره­ی مهارت­ های ارتباطی و مهارت­ های توانمندسازی می­شود.