آرزو های زبان آموزان در کلاس زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند مورد از آرزو های زبان آموزان در کلاس زبان اشاره می کند و راه های دست یابی به آن را برایتان توضیح می دهد. پس با ما همراه باشید.

آرزو های زبان آموزان در کلاس زبان
آرزو های زبان آموزان در کلاس زبان

به آرزو های زبان آموزان در کلاس زبان توجه کنید:

۱- می خواهم انگلیسی ام را بهبود ببخشم

متداول ترین تصمیم قطعی که از دانش آموزان می شنویم اینست که من می خواهم انگلیسی ام را بهبود ببخشم. مانند سایر تصمیم های قطعی در این فهرست، این احساس از جایی بزرگ می آید. انگیزه برای افزایش مهارت هایتان قابل تحسین است اما مشکل اینجاست که این تصمیم بسیار مبهم است. چگونه خواهید دانست که به هدف خود رسیده اید؟ شیوه ی اوریجینال که بیان می شود باعث می گردد بیش از حد بی انتها باشد. در عوض از سیستم هوشمندانه استفاده کنید تا هدف را بر اساس آنچه که می خواهید باشد، دوباره بنویسید. منابع موجودی را که دارید، بررسی نمایید. از چه چیزی برای بهبود انگلیسی خود استفاده می کنید؟ آیا برای یادگیری واژگان از آزمون استفاده می کنید، منظماً به Ted Talk ها گوش می کنید یا معلمان زبان ما را در اینستاگرام دنبال می کنید؟ آیا در کلاس ثبت نام می کنید یا معلم خصوصی می گیرید؟ چه چیزی دارید، چگونه به بهترین شکل یاد می گیرید، از کجا شروع می کنید، و به کجا باید برسید؟ خواه در آزمون تافل شرکت کنید یا خیر؛ معنی کردن لغت «بهبود» برای تنظیم نقشه ی حمله ضروری است.

۲- می خواهم واژگان بیشتری یاد بگیرم

با اینکه بحث هایی راجع به رقم دقیق وجود ندارد، تخمین ها تعداد لغات موجود در زبان انگلیسی را حدود ۱ میلیون ارزیابی کرده اند و این شمارش همچنان ادامه دارد. این شامل لغات با معانی چندگانه یا تنوع در معنی ای که شخص می تواند با ترکیب لغات مختلف در عبارات و لحن های مختلف ایجاد کند، نمی شود. این یعنی بدون تمرکز، ایده ی یادگیری واژگان جدید بی ثمر به نظر می رسد. آیا می خواهید واژه های عامیانه را یاد بگیرید که بیشترین تناسب را با آنهایی که به کار می برید یا در کلاس استفاده می کنید، دارند؟ آیا می خواهید واژگان دانشگاهی را یاد بگیرید که برای نوشتن مقالات مناسب تر هستند؟ آیا می خواهید بر روی Phrasal Verbs تمرکز کنید تا تعاملات روزانه ی بهتر داشته باشید؟ آیا می خواهید با فهرست متداول ترین لغاتی که در تافل، SAT یا جی آر ای سنجیده می شوند، آشنا شوید؟ آگاهی از دسته بندی لغاتی که می خواهید یاد بگیرید به شما کمک می کند دستورالعمل و آگاهی داشته باشید از چگونگی استفاده از آن ها. همچنین به شما کمک می کند تمرینی را طراحی کنید که باعث می شود واژه ی جدید را اجرا کنید. ما شدیداً پیشنهاد می کنیم یادگیری واژگان را به صورت گروهی انجام دهید و آن ها را در زمانهایی از سال یاد بگیرید که به احتمال زیاد به کار می آیند. موقعیت هایی را برای به کار بردن آن لغات و عبارات پیدا کنید.

۳- می خواهم هر روز ۱۰۰ لغت جدید یاد بگیرم

با اینکه همیشه هم مخصوص اول سال جدید نیست، اما این هدفی است که می شنویم دانش آموزان مرتباً در اول سال تعیین می کنند. به محص اینکه آن را می شنویم می دانیم که ممکن است کمی طول بکشد. چون مشخص تر از هدف های قبلی است، دانش آموزان فکر می کنند که هدفی هوشمندانه تعیین می کنند؛ با اینحال سایر معیارهای مهم را فراموش می کنند (قابل اندازه گیری، قابل تحقق، مرتبط، محدود به زمان). تا چه مدت قرار است روزانه ۱۰۰ لغت جدید بیاموزید؟ هدف از لغات جدید چیست؟ با اینکه (این هدف) قابل اندازه گیری است، مشکل واقعی در بحث تحقق پذیر بودن آن است: شدیداً سخت است که واقعاً روزی ۱۰۰ لغت جدید را بیاموزیم. دانش آموزان با اهداف بزرگ مانند این غالباً فراموش می کنند که زمانی برای بازبینی کنار بگذارند. در انتهای هفته اگر آزمونکی با ۱۰ لغت انتخابی از ۷۰۰تایی که تلاش به یادگیری شان کرده اند، به آنها بدهیم، احتمالش هست که قبول نمی شوند. بروید سراغ تعداد منطقی تری برای واژگان جدید (۵ لغت جدید در هر روز و سپس آنها را مرتباً دوره کنید). وقتی نقشه ی خود را طراحی می کنید، بیخیال دوره کردن، نشوید.

برای یادگیری سریع تر حتما به آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بپیوندید.