چه کسی یادگیرنده‌ی بهتری در زبان است؟ درونگرایان یا برونگرایان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قصد دارد به بررسی دو فاکتور بپردازد که می تواند در یادگیری زبان بسیار مهم باشد. درونگرایی یا برونگرایی  Introverts or Extroverts . این سوال که چه کسی یادگیرنده‌ی بهتری در زبان است؟ درونگرایان یا برونگرایان می تواند برای برخی بسیار مهم باشد. پس اگر ما هم دوست دارید به این موضوع بپردازید می توانید ادامه این متن را مشاهده کنید.

چه کسی یادگیرنده‌ی بهتری در زبان است؟ درونگرایان یا برونگرایان
چه کسی یادگیرنده‌ی بهتری در زبان است؟ درونگرایان یا برونگرایان

پس چه کسی یادگیرنده‌ی بهتری در زبان است؟ درونگرایان یا برونگرایان .. جواب را در پایین خواهید دید.

یادگیری زبان شامل سه کلید می‌شود: شماره‌ی یک، رفتار. شما باید به زبان علاقه‌مند باشید. باید زبان را دوست بدارید. باید اعتقاد داشته باشید که هدفتان را محقق خواهید نمود. در بسیاری موارد چنانچه دنبال چیزی در اطراف خانه می‌گردید و دنبال آن داخل کمد می‌روید یا جیب‌های مختلف خود را می‌گردید، اگر اعتقاد دارید که آن‌چه را دنبالش هستید آن‌جاست، پس آن را می‌یابید. اما اگر واقعاً مطمئن نیستید که آن جاست، یکجورهایی بی‌رغبت دنبالش می‌گردید و در آخر هم پیدایش نمی‌کنید. اعتقاد شما مبنی بر اینکه می‌توانید هدف خود را محقق کنید خیلی مهم است و من فکر می‌کنم افرادی که برای بار اول به یادگیری زبان اقدام می‌کنند، مشکل دارند: آن‌ها این کار را قبلاً انجام نداده‌اند. اما این یک بخش رفتار- اشتیاق، علاقه، اختصاص و مواردی از این قبیل است. رفتار ۷۰ درصد از مبارزه است.

شماره‌ی ۲، زمان است. باید وقت صرف کنید. باید مقادیر زیادی زمان صرف کنید. یادگیری زبان، وقت می‌گیرد. برای دستیابی به فصاحت، سه ماه کافی نیست. هر روز تا ماه‌ها یا شاید هم بیشتر وقت می‌گیرد.

سومین کاری که باید انجام دهید تقویت این توانایی برای توجه کردن است. مردم خیلی وقت‌ها سر لغات مکتوب در زبان خود هم گیر می‌کنند، آن‌ها به نحوه‌ی تلفظ آن در زبان جدید گوش نمی‌کنند. آن‌ها دائماً اظهارات را از زبان خود به زبان جدید ترجمه می‌کنند و به شیوه‌ی بیان چیزها در زبان جدید توجه نمی‌کنند. هوشیاری و توجه جداً مهم هستند.

یک برونگرا ممکن است بلافاصله حاضر شده و صحبت کند. آن‌ها به احتمال بیشتری با نفهمیدن مطلب کنار می‌آیند و می‌خواهند عبارات کمی را که بلد هستند به رخ بکشند. همه‌ی این‌ها خوب است. هیچ ایرادی به آن وارد نیست. من خودم هم درونگرا نیستم اما این‌طور هم رفتار نمی‌کنم. این یک ضرورت در یادگیری زبان نیست. من لذت بسیاری از گوش دادن، خواندن و توسعه‌ی دایره‌ی واژگانم، بیشتر کردن آشنایی‌ام با آن زبان و فعالیت‌هایی که برایم خوشایند هستند، دریافت می‌کنم.

پس درست است که یادگیر زبان توس یک برونگرا بهتر است اما به هیچ وجه به این معنی نیست که یک درونگرا نتوند یادگیری زبان را به خوبی انجام دهد.