تکنیک های عالی برای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به تکنیک های عالی برای آموزش زبان اشاره می کند که بتوانید برای خود روش های موثری در یادگیری زبان اجاد کنید. پس با ما همراه باشید.

تکنیک های عالی برای آموزش زبان
تکنیک های عالی برای آموزش زبان

تکنیک های عالی برای آموزش زبان

۱- چالش ۳۰ روزه

اجازه بدهید با مثالی شخصی آغاز کنم: من هرگز عادت دوش گرفتن پیش از خواب را نداشتم. با اینحال پس از چند ماه، دوش روزانه‌ام الان به بخشی از روتین عصرانه‌ام تبدیل شده است. الان حتی تقریباً صورت اعتیاد گرفته است چون وقتی شب‌ها دوش نمی‌گیرم احساس راحتی ندارم.

حالا بیایید یک قاب یکماهه را (از مفهوم تکنولوژی ۳۰ روزه استفاده می‌کنیم) برای ایجاد یک عادت در نظر بگیریم:

۱- فعالیت مشخصی را انتخاب کنید که می‌خواهید به یک عادت تبدیل شود (برای مثال شروع به دویدن کردن، یادگیری زبانی جدید، صبحانه‌ی سالم‌تر خوردن)

۲- کوچک شروع کنید با شعار: «انقدر ساده‌اش کنید که نتوانید به آن نه بگویید.» (لئو بابائوتا). برای مثال می‌توانید تعهد زمانی بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در هر روز تنظیم کنید.

۳- این فعالیت را برای ۳۰ روز تکرار کنید، ترجیحاً هر روز در همان زمان.

۲- تکنیک زنجیره ای

روش مؤثر و معروف دیگر برای پروراندن عاداتی که قدرت بازدهی را تقویت می‌کند، تکنیک زنجیره‌ای نامیده می‌شود. اول، شما باید درباره‌ی فعالیت مخصوصی تصمیم بگیرید که می خواهید آن را به عادت تبدیل کنید (برای مثال هر روز به مدت ۱۰ دقیقه لغت بیاموزید). حالا تقویم خود را آماده کنید. هر روز، بعد از این که به طور موفقیت‌آمیز یک درس ۱۰ دقیقه ای را کامل کردید، روی تقویم خود یک حرف X را علامت گذاری کنید. بعد از چند روز یک زنجیره درست می شود که جلسات یادگیری مداوم را منعکس می کند. و آن قدرت انگیزه دادن بالایی دارد! زنجیره‌ی همیشه در حال رشد شما را تشویق می‌کند تا از امتیاز خود که شامل تعداد روزهای متوالی یادگیری است پیشی بگیرید.

۳با اهداف کوچک و قابل دستیابی کار کنید

  1. تمرین به تقسیم اهداف بزرگتان به اهداف کوچکتر کنید که قابل مدیریت و تحقق‌پذیر هستند (اهداف کوچک روزانه).
  2. حصول این اهداف را به عادت تبدیل کنید که شما را به کسب آنچه برنامه به تحققش دارید راهنمایی کنند.