آموزش زبان انگلیسی به سریعترین روش ممکن

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مهم ترین و باارزش ترین دارایی هر شخصی را زمان می داند. پس آموزش زبان انگلیسی به سریعترین روش ممکن نی زیکی از کارهایی است که در دنیایی امروز بسیا مهم و حایتی است. اگر شما هم این قصد را دارید این نکات را مد نظر داشته باشید.

آموزش زبان انگلیسی به سریعترین روش ممکن
آموزش زبان انگلیسی به سریعترین روش ممکن

اما آموزش زبان انگلیسی به سریعترین روش ممکن چگونه انجام می شود:

۱- از یک مؤسسه آموزش زبان خیلی خوب کمک بگیرید

مطالعه‌ی زبان انگلیسی بعنوان یک زبان دوم با کمک یک مدرس زبان ماهر و مشتاق بسیار کار‌آمدتر و مؤثر‌تر می شود. چنین معلمی می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند که زبان انگلیسی را بوسیله انجام دادن اقدامات زیر بعنوان یک زبان دوم فرا گیرند:

 • مشخص کردن اشتباهات دانش‌آموزان در زبان انگلیسی
 • توضیح اشتباهات
 • کمک به دانش آموزان برای پرهیز از چنین اشتباهاتی در آینده
 • ایجاد محیط یادگیری که برای یاد‌گیری زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم سودمند باشد.
 • تشویق دانش‌آموزان به ادامه تحصیل علیرغم برخی مشکلات مطالعات انگلیسی.

۲- آمادگی خود را برای یادگیری زبان تقویت کنید

حتی اکثر معلمان با تجربه زبان انگلیسی هم که به دانش‌آموزان در تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم کمک کرده‌اند اگر این دانش‌آموزان تمایلی به پذیرش بازخورد در باره ضعفشان در انگلیسی و بهبود آن نباشند قادر به کمک به آن‌ها نیستند. از اینرو برای یادگیرندگان زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم بسیار مهم است که از معلمشان درخواست کنند که در خصوص مهارت زبان انگلیسی آن‌ها را به همان اندازه مورد انتقاد قرار دهد. با این حال آنها باید انتقادات معلمشان را سازنده در نظر بگیرند. همچنین برای یادگیرندگان زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم حائز اهمیت است که سعی نمایند آن را با اشتیاق یاد بگیرند. اگر دانش‌آموزان درباره‌ی یادگیری انگلیسی به عنوان زبان دوم مشتاق نباشند، احتمالاً نیاز خواهند داشت که اهداف و انگیزه‌هایشان برای درس خواندن به آن‌ها یادآوری شود.

۳- درس بخوانید و یادگرفتههای خود را به کار ببندید

جای بحث دارد که مهمترین نکته برای یادگیری زبان به عنوان زبان دوم اینست که درس بخوانید و تمام چیزهایی را که یاد گرفته‌اید به کار ببندید. همانطور که ضرب‌المثل می‌گوید: «نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود.» برای تمرین انگلیسی به عنوان زبان دوم، بهترین کار اینست که خود را در معرض اسپیکینگ، لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ انگلیسی قرار دهید.

برخی از روش‌هایی که زبان‌آموزان انگلیسی به عنوان زبان دوم می‌توانند تمرین کنند عبارتست از:

 • خواندن اخبار و وبلاگ‌های انگلیسی
 • نوشتن ایمیل‌ها به انگلیسی
 • گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی یا ویدئوها
 • برقراری تماس‌های تلفنی یا ویدئویی به زبان انگلیسی

 

۴- انگلیسی را سر کار، مدرسه یا خانه به کار گیرید

افرادی که می‌خواهند انگلیسی را به عنوان یک زبان جدید یاد بگیرند باید تلاش کنند تا خود را تا حدّ ممکن در زبان انگلیسی غوطه‌ور سازند. این به خاطر اینست که غوطه‌ور شدن (در زبان) به آن‌ها اجازه می‌دهد که با انگلیسی- اصوات آن، کلمات، عبارات و ساختارهای جملات کاملاً آشنا شوند. غوطه‌ور شدن همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد بفهمند انگلیسی چگونه در شرایط طبیعی و مکالمات به کار می‌رود. آن‌ها از طریق غوطه‌ورسازی در نهایت خود را می‌یابند که عادت استفاده از انگلیسی را به راحتی و با اعتماد به نفس در خود به وجود آورده‌اند.

زبان‌آموزان انگلیسی به عنوان زبان دوم، برای غوطه‌ور ساختن خود در انگلیسی باید تلاش به انجام کارهای زیر کنند:

 • مرتباً مقالات انگلیسی بخوانید.
 • به اخبار، آهنگ‌ها یا مکالمات گوش کنید.
 • برنامه‌های تلویزیونی، ویدئوها یا فیلم‌های انگلیسی تماشا کنید.
 • نامه‌های انگلیسی، ایمیل‌ها، ارائه‌ها، وبلاگ‌ها یا ژورنال‌های انگلیسی بنویسید.

۵- بانک واژگانی خود را گسترش دهید

برای یادگیری انگلیسی به عنوان زبان دوم، بسیار مهم است که درباره‌ی واژگان یا لغات، عبارات، اصطلاحات و تعابیر ویژه‌ی آن زبان آموزش داده شوید. واژگان به زبان‌آموزان انگلیسی به عنوان زبان دوم اجازه می‌دهد افکارشان را به صراحت ابراز کنند و به صورت معناداری از کلمات انگلیسی استفاده کنند.

دایره واژگانی محدود قطعاً از انتقال پیغام آن‌ها جلوگیری خواهد کرد که شدیداً هم باعث ناراحتی خواهد شد.

برخی از راه‌هایی که مردم می‌توانند انگلیسی را به عنوان زبانی دوم از طریق گسترش دایره واژگانشان یاد بگیرند، عبارتست از:

 • مطالعه‌ی مقالات انگلیسی
 • انجام بازی‌های لغوی انگلیسی
 • پیدا کردن لغات در دیکشنری انگلیسی

زبان‌آموزان مبتدی انگلیسی به عنوان زبان دوم، برای یادگیری بیشتر لغات انگلیسی همچنین ممکن است بخواهند به تهیه‌ی دیکشنری دوزبانه‌ی با کیفیتی توجه کنند. این به خاطر اینست که دیکشنری‌های دوزبانه به آن‌ها در ترجمه و مقایسه‌ی لغات انگلیسی با لغات در زبان بومی‌شان کمک می‌کند.

به هر جهت نباید بیش از حد به دیکشنری‌های دوزبانه وابسته باشند.

وقتی زبان‌آموزان انگلیسی به عنوام زبانی دوم از سطح کاربری متوسط انگلیسی فارغ‌التحصیل شدند، خواهند توانست برای خود دیکشنری انگلیسی (تک‌زبانه) تهیه کرده و از دست دیکشنری دوزبانه خلاص شوند.