اهمیت یادگیری زبان انگیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزان خود اهمیت یادگیری زبان انگیسی را به نمایش می گذارد. حتما همه ما به این زبان آشنایی بسیاری داریم اما بد نیست این اطللاعات را نیز به بانک اطلاعات قبلی خود اضافه کنید.

اما اهمیت یادگیری زبان انگیسی جیست؟

اهمیت یادگیری زبان انگیسی
اهمیت یادگیری زبان انگیسی

زبان بین‌المللی
زبان انگلیسی چهارمین زبان بومی با بیشترین تعداد گویشور در دنیاست واز تعداد متکلمین بسیاری برخودار است ، این زبان پرگویش‌ترین زبان رسمی جهان و نخستین زبانی است که در امور بین الملل از آن استفاده شده است. زبان انگلیسی حتی در کشور‌هایی که اولین زبان رسمیشان انگلیسی نبوده از وضعیت رسمی برخوردار است. در بسیاری از کشورها اکثر مقامات گردشگری و دیگر مقامات رسمی برای برقراری ارتباط با گردشگران و مهاجران به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.
عصر دیجیتال
علیرغم پیشرفت‌های حاصل شده در نرم افزار ترجمه و تکنولوژی‌های بهم پیوسته، انگلیسی اولین زبان با نفوذ و تاثیر‌گذار بر شبکه‌ی گسترده جهانی است. زبان انگلیسی بطور کل زبان بروزترین نرم‌افزارها و برنامه‌ها ونرم‌افزار‌های رایگان، ابزار اشتراک، نقطه به نقطه، شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌ها است. دفترچه راهنمای نرم‌افزار‌ها ،راهنمای نصب سخت‌افزار و برگه‌ی اطلاعات محصول از لوازم الکتریکی مصرفی و لوازم سرگرمی محبوب معمولاً در ابتدا قبل از اینکه به دیگر زبان‌ها در دسترس قرار بگیرند به زبان انگلیسی در دسترس هستند.
آموزش عالی
در دانشگاه‌ها و کالج‌های بریتانیا، آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و سنگاپور که بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کنند ، زبان اصلی که بدان تدریس می‌شود انگلیسی است. اکثر مدارس کسب و کار برتر، مراکز پزشکی و مؤسسات پیشرفته آموزشی در شمال آمریکا و بریتانیای کبیر واقع شده‌اند و زبان انگلیسی زبانی است که در تمام فعالیت‌های آموزش عالی این مؤسسات مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر مجلات نقطه به نقطه و مجله‌های ادواری فنی که دانشمندان، مهندسین، تکنسین‌ها و تکنوکرات‌ها را تحسین می کنند، به زبان انگلیسی چاپ می‌شوند.
فرصت‌های شغلی
دانستن زبان انگلیسی در بسیاری از کشور‌ها و بازار‌ها فرصت‌های شغلی و اشتغال را باز می‌کند. نهاد‌ها و سازمان‌های چند جانبه در شهر‌های ملل متحد از جمله نیویورک، وین، لاهه و ژنو متخصصانی با مهارت‌های چند زبانه استخدام می‌کنند اما همچنین از کاندیدا‌ها انتظار دارند که با مهارت انگلیسی صحبت کنند. کشور‌های مشترک‌المنافع از ۵۰ کشور بعلاوه‌ی کشور‌هایی که مستعمره یا وابسته سابق بریتانیا بودند تشکیل شده و همچنین فرصت‌های شغلی متعددی در اختیار کسانی که انگلیسی را می فهمند و به زبان انگلیسی ارتباط برقرار می‌کنند قرار می‌دهد.